NIESAMOWITY POPIS ZAPAŚNIKÓW LKS MAZOWSZE TERESIN PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI SENIORÓW W ZAPASACH

W sobotę, 10 października, odbyły się w Krotoszynie LXXIII Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, połączone z jubileuszem 50-lecia LKS Ceramik Krotoszyn.  Na najwyższym stopniu podium w kategorii wagowej do 65 kg stanął reprezentant LKS Mazowsze Teresin Eduard Grigorev.  To jednak nie jedyne sukcesy naszego klubu podczas tej imprezy.

Eduard Grigorev wywalczył tytuł mistrza Polski, pokonując w finale Macieja Marciszewskiego (ULKS Bizon Milicz). Do bardzo udanych mogą zaliczyć start w tych mistrzostwach inni zawodnicy teresińskiego klubu. Srebrny medal i tytuł wicemistrzowski zdobył Patryk Ciurzyński w kategorii wagowej do 74 kg. Na najniższym stopniu podium (brązowy medal) stanął Robert Michta (kat. wag. do 92 kg). O krok od zdobycia medalu był Wojciech Wysocki, który w kategorii wagowej do 70 kg został sklasyfikowany na 4. miejscu. Oczko niżej w kategorii do 61 kg uplasował się Adrian Wagner (5. miejsce).

W klasyfikacji drużynowej LKS Mazowsze Teresin zajął I miejsce, pozostawiając w pokonanym polu Ceramika Krotoszyn (II miejsce) i WZS WKS Grunwald Poznań (miejsce III).

Redakcja, Foto: Paweł Albinowski