GRAD MEDALI ZAPAŚNIKÓW LKS MAZOWSZE TERESIN

Z 15 medalami wrócili z Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego im. Tadeusza i Zygmunta Strusów zawodnicy LKS Mazowsze Teresin. Podczas zawodów, które odbyły się w ostatni weekend września w Siedlcach podopieczni trenera Ryszarda Śliwińskiego wywalczyli 5 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych krążków. Turniej miał międzynarodową obsadę. Poza zawodnikami z naszego kraju, na siedleckich matach rywalizowali również przedstawiciele klubów ze Słowacji i Ukrainy.

Złote medale wywalczyli Filip Nowakowski (kat. wag. 41 kg), Dawid Bielski (kat. wag. 44 kg), Karolina Zień (kat. wag. 46 kg), Seweryn Grądzik (kat. wag. 48 kg) oraz Bartłomiej Nowakowski (kat. wag. 62 kg). Medale ze srebrnego kruszcu zawisły na szyjach Macieja Chojnackiego (kat. wag. 38 kg), Aleksandra Bielskiego (kat. wag. 52 kg) i Gracjana Ignatowicza (kat. wag. 75 kg). Na trzecim stopniu podium stanęli Adam Łukasik (kat. wag. 38 kg), Kacper Chojnacki (kat. wag. 44 kg), Krzysztof Goliński (kat. wag. 57 kg), Maja Nowakowska (kat. wag. 62 kg), Martyna Staniaszek (kat. wag. 66 kg), Krystian Rutkowski (kat. wag. 75 kg) oraz Adrian Kowalski (kat. wag. 68 kg).

Bardzo mnie cieszy postawa moich zawodników i zawodniczek oraz zdobyte przez nich medale na turnieju w Siedlcach. Bardzo dobre walki stoczył w tej grupie wiekowej Mateusz zawadzki, zajmując tym razem 5. miejsce. Na słowa pochwały zasługują również dwie nasze zawodniczki Maja Nowakowska i Martyna Staniaszek, które w swym pierwszym zapaśniczym starcie, po zaciętych walkach, zajęły trzecie miejsca. Jeszcze raz wszystkim gratuluję – mówi wyraźnie zadowolony trener Śliwiński.

Na turnieju w Siedlcach młodzi zapaśnicy LKS Mazowsze Teresin po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej krajowej czołówki. W klasyfikacji drużynowej reprezentanci teresińskiego klubu w kategorii młodzików wygrali klasyfikację generalną. To wypadkowa ciężkiej pracy samych zawodników, ale także doskonałej pracy trenerskiej.