SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO PRZYZNAŁ FUNDUSZE NA DOPOSAŻENIE JEDNOSTEK OSP

Radni Województwa Mazowieckiego na posiedzeniu 8 września 2020 r. podjęli uchwałę w sprawie udzielenia wsparcia finansowego miastom/gminom na doposażenie jednostek OSP. W gronie beneficjentów znalazła się OSP Szymanów.

Dobre wieści strażakom przekazał Adam Orliński, wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

– Miło jest mi poinformować, że udało się przeforsować i zatwierdzić na ostatniej sesji sejmiku, kolejne instrumenty wsparcia, które popłyną na ziemie sochaczewską. Cieszymy się, że środki dla OSP cały czas spływają. Dlatego tym bardziej, dziękuje wszystkim jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnym za zaangażowanie i współpracę ze mną i marszałkiem Adamem Struzikiem. Cieszę się, że te wnioski, choć czasem muszą poczekać kilka miesięcy, udaje się realizować

Dofinansowanie było możliwe w związku z powstaniem oszczędności, a także dzięki uruchomieniu przez Sejmik Województwa Mazowieckiego rezerwy w budżecie. Przyznane gminom w ramach tego wsparcia środki finansowe pozwolą na zrealizowanie zakupu m.in. 17 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, w tym 11 lekkich, 5 średnich i 1 ciężkiego oraz licznego drobnego sprzętu i odzieży ochronnej dla jednostek OSP. Strażacy z Szymanowa w ramach przyznanego wsparcia finansowego otrzymali 25.900 zł na zakup odzieży ochrony indywidualnej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Foto: OSP Szymanów, archiwum redakcyjne

 

Wielkość czcionki
Kontrast