ŁUCZNICZE SUKCESY ZAWODNIKÓW LKS MAZOWSZE TERESIN W ZAMOŚCIU

Znaczące sukcesy odnieśli łucznicy LKS Mazowsze Teresin w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w łucznictwie, które odbyły się w dniach 5-6 września w Zamościu.

O medale walczyli juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy kobiety i mężczyźni. Startowało 139 zawodników reprezentujących 14 klubów z 10 województw. Klasyfikację klubową łączną wygrał LKS Łucznik Żywiec przed KS Stella Kielce i KS Agros Zamość, wojewódzką śląskie przed świętokrzyskim i podkarpackim. Organizatorem mistrzostw było Krajowe Zrzeszenie LZS i KS Agros Zamość. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu.

Ekipa z Teresina zaprezentowała się świetnie. W kategorii junior tytuł wicemistrzowski wywalczył Dominik Kozłowski. Zespołowo na drugim stopniu podium stanęła drużyna dziewcząt w składzie: Maria Małolepsza, Alicja Zygmunciak i Ewelina Lisiecka, która przez błąd sędziowski, tylko chwilę cieszyła się zwycięstwem w zawodach.

– Przez chwilę organizatorzy zafundowali zdziwienie na twarzach naszych zawodniczek i zaprosili zespół na pierwsze miejsce, lecz po skorygowaniu błędu sędziowskiego, ostatecznie dziewczyny skończyły na 2. miejscu. Pozostali też zacnie strzelali, indywidualnie – Marysia Małolepsza 4. miejsce, Sebastian Błaszczyk uplasował się na 6. miejscu, tuż za nim Miłosz Olczak – czytamy na facebookowym profilu klubu.

Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży a jednocześnie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie w Zgierzu Maria Małolepsza zdobyła 3 medale: brązowy medal XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, srebrny medal w strzelaniu drużynowym oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych indywidualnie na odległości 30 m. Natomiast drużyna juniorek młodszych w składzie: Alicja Zygmunciak, Ewelina Lisiecka, Maria MałolepszaIza Woźniak w pięknym stylu wywalczyła srebro.

Redakcja, Foto: LKS Mazowsze Teresin (łucznictwo)