EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA W NIEPOKALANOWIE JUŻ 18 WRZEŚNIA

Miała się odbyć 27 marca, ale ze względu na pandemię COVId-19 i wprowadzone w naszym kraju obostrzenia, została odwołana. Teraz czas na nadrobienie zaległości. Już 18 września na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszą pątnicy, którym patronować będzie myśl przewodnia: „Droga Przebaczenia – Od zranienia do uzdrowienia”.

Tegoroczną Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpocznie Msza św. o godzinie 20:00 w niepokalanowskiej bazylice, po której jej uczestnicy wyruszą na 43-kilometrową trasę biegnącą poprzez gminę Teresin.

Pomysłodawcą drogi jest ks. Jacek Stryczek i wspólnota Męskiej Strony Rzeczywistości. Na ogólnopolskiej stronie internetowej wydarzenia czytamy: Nie wiemy, czy po epidemii świat będzie lepszy. Gdy skończy się zagrożenie, chcemy być w lepszej formie, stać się lepszą formą samych siebie. EDK to pomysł na to, jak rozpocząć zmiany w swoim życiu. Opuść swoją strefę komfortu, by otworzyć się na nowe życie. Jeśli tkwisz tylko w tym, co znasz, Twoje życie się nie zmieni. Jeśli raz zaryzykujesz i zrobisz coś tak szalonego, jak całonocna wyprawa, znajdziesz w sobie inspirację do kolejnych zmian. EDK służy do tego, aby zmieniać swoje życie. Tu nie chodzi o sport, ale o zmianę życia.

Jak podkreślają organizatorzy, nie trzeba jakoś specjalnie się przygotowywać, ale dobrze być ogólnie sprawnym fizycznie, by znieść trudy wielogodzinnej nocnej wędrówki w zmiennych warunkach atmosferycznych. Radzą wyposażyć się w zwykłą odzież turystyczną stosowną do aury, dobre i wygodne buty, nieprzemakalną kurtkę oraz prowiant na drogę. Niezbędnym elementem tej marszruty jest krzyż. Przypominają jednocześnie, że Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególnym spotkaniem z Panem Bogiem, podczas którego należy w całkowitym milczeniu rozważać mękę i śmierć Jezusa. Pomocne w tym mogą okazać się rozważania, które na tegoroczną edycję przygotowali członkowie Wspólnoty Indywidualności Otwartych, zmieniając abstrakcyjne prawdy na własne doświadczenia duchowe. Rozważania więc nie są napisane, raczej dobrze przeżyte. Dlaczego? Bo oparte są na owocach ich życia. To dzięki nim możemy bardziej zrozumieć, że EDK znaczy radykalną zmianę.

Zapisywać można się poprzez stronę www.edk.org.pl – tam wybieramy rejon Niepokalanów i wypełniamy krótki formularz.

Redakcja, Foto: post uczestnika EDK

Wielkość czcionki
Kontrast