ŁUCZNICY LKS MAZOWSZE TERESIN SPISALI SIĘ NA MEDAL!

W niedzielę (23.08.2020 r.) zakończyła się w Zgierzu niezwykła impreza sportowa – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. W zawodach wzięło udział ponad 160 zawodników z 14 województw! Zgierz przez te kilka dni (21-23.08) stał się łuczniczą stolicą Polski. Wśród uczestników nie zabrakło oczywiście przedstawicieli naszego klubu – LKS Mazowsze Teresin.
Nasi zawodnicy spisali się na medal i to nie jeden. Największym sukcesem może pochwalić się Maria Małolepsza, która zdobyła 3 medale: brązowy medal w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, srebrny medal w strzelaniu drużynowym oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych indywidualnie na odległości 30 m. Wielkie brawa należą się drużynom juniorek młodszych, które w pięknym stylu zdobyły srebro w składzie: Alicja Zygmunciak, Ewelina Lisiecka, Maria MałolepszaIza Woźniak. Druga drużyna w składzie: Oliwia Dylik, Agata MichałowskaJulia Szwarczewska, uplasowała się na 7. miejscu! Oklaski też dla miksta w składzie Ewelina Lisiecka i Miłosz Olczak, który zajął 6. miejsce. W klasyfikacji klubowej – LKS Mazowsze Teresin zajęło 2. miejsce w Polsce na 40 startujących klubów. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Redakcja, Foto: LKS Mazowsze Teresin