IV OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE DZIECI W NIEPOKALANOWIE

Małych Rycerzy Niepokalanej i nie tylko ich, ale i wszystkich którzy pragną spędzić wrześniową sobotę przy boku Niepokalanej, zapraszają organizatorzy IV Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci, które odbędzie się w Niepokalanowie 12 września 2020 roku.

– W tym roku dziękować będziemy dobremu Bogu za życie dwóch wielkich Polaków – św. Jana Pawła II, którego setną rocznicę urodzin obchodzimy i Stefana kardynała Wyszyńskiego, już niedługo naszego nowego błogosławionego. Niech oni nauczą nas całkowitego zawierzenia Maryi – także w tym trudnym czasie epidemii – informują organizatorzy wydarzenia z klasztoru w Niepokalanowie i Wydawnictwa Ojców Franciszkanów.

Tegoroczna edycja z powodu pandemii Covid-19 przybierze nieco skromniejszy charakter. Kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem małych uczestników spotkania, organizatorzy postanowili zmierzyć się z niesprzyjającymi okolicznościami. Ograniczyli liczbę atrakcji i nie zaplanowali ciepłego posiłku dla uczestników imprezy.

Eucharystii o godzinie 11.00 przewodniczyć będzie ksiądz biskup Wojciech Osial – biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Po niej, do godziny 15.00, rozpocznie się „radosne uwielbienie”. Na placu za niepokalanowską bazyliką na pewno nie zabraknie wspólnej modlitwy, animacji przygotowanych przez grupę „Mocni w Duchu & Dzieciaki”, licznych konkursów, dmuchańców, pokazów strażackich w wykonaniu braci z OSP w Niepokalanowie, a nade wszystko dobrej zabawy pod czujnym okiem Niepokalanej. Będzie także możliwość wstąpienia w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, które założył św. Maksymilian M. Kolbe oraz spotkania z zespołem redakcyjnym „Rycerzyka Niepokalanej”. IV Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie zakończy Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przebieg wydarzenia będzie transmitowany na kanale YouTube Niepokalanów.

– Jesteśmy pełni entuzjazmu i cieszymy się, że mimo trudnych okoliczności i warunków spotkanie odbędzie się. Dedykujemy je przede wszystkim dzieciom, które w ostatnich miesiącach izolacji zostały pozbawione możliwości obcowania z rówieśnikami i budowania nowych przyjaźni. Jest ono pretekstem do budowania nowych ważnych relacji, uczestnikom daje mnóstwo dobrej energii. Dlatego jesteśmy mocno przekonani, że warto je kontynuować również w tym roku – podkreślają organizatorzy. Zaznaczają jednak, że w zależności od sytuacji, wynikającej z panującej w kraju pandemii koronawirusa, w planie imprezy mogą nastąpić zmiany.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji IV Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci w Niepokalanowie można uzyskać pod nr telefonu: 46 864 21 79, a także drogą mailową: redakcja@rycerzykniepokalanej.pl

Redakcja, Foto: archiwum

Wielkość czcionki
Kontrast