KORONAWIRUS W NIEPOKALANOWIE

Chorobę zdiagnozowano u jednego z zakonników. Sanktuarium będzie zamknięte do odwołania. O zamknięciu dla wiernych bazyliki, kaplicy św. Maksymiliana i innych miejsc na terenie klasztoru franciszkanów w Niepokalanowie poinformowano 28 czerwca.

– Mamy pełną świadomość, że sam fakt pojawienia się choroby w Niepokalanowie sprawia, że wielu z nas żywi głębokie obawy o zdrowie swoje i bliskich. Bądźmy jednak pełni nadziei i ufności, że Matka Boża Niepokalana i św. Maksymilian wesprze nas w tym trudnym czasie. Pozostańmy solidarni na modlitwie każdego dnia. Prosimy Was o modlitwę – napisano w komunikacie. Dodano również, że odwołano wszystkie zaplanowane na niedzielę msze święte, oraz że proboszcz parafii udzielił wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnym nabożeństwie.

Jak widać epidemia koronawirusa nie zakończyła się i cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie.

Nadal obowiązuje szereg zasad funkcjonowania nas wszystkich wprowadzonych ogłoszeniem stanu pandemii Covid19. Nie zostały też zmienione najważniejsze zalecenia Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia i Służb Sanitarnych państwa. W związku z tym apelujemy do mieszkańców naszej Gminy oraz wiernych przybywających do Sanktuarium w Niepokalanowie o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Okres wakacji nie może uśpić naszej czujności. Dlatego tak ważne jest zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk i zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego.

O rozwoju sytuacji będziemy informować naszych czytelników na bieżąco.

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast