ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO – INNE NIŻ ZWYKLE DOTĄD

Zakończenie roku szkolnego zawsze wiąże się z perspektywą błogiego lenistwa i zasłużonego odpoczynku. Pandemia koronawirusa spowodowała, że przybrało ono tym razem nietypowy charakter. Zabrakło tradycyjnych uroczystych apeli, a odbiór nagród, wyróżnień oraz świadectw odbywał się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

            W szkołach prowadzonych przez Gminę Teresin zakończenie roku szkolnego, podobnie jak w całej Polsce, odbyło się 26 czerwca. Dzień wcześniej swoje dyplomy i świadectwa z rąk wychowawców odebrali uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III. Uroczystości odbywały się w ściśle określonym przez dyrektorów szkół czasie i miejscu. Uczniowie i nauczyciele musieli zachować między sobą odpowiednie odległości, zdezynfekować ręce, a także mieć ze sobą maseczkę ochronną, którą trzeba było założyć, wchodząc na teren placówki szkolnej. Nie zabrakło natomiast podziękowań dla nauczycieli i wychowawców.

            List do dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców wystosował Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – Dziękuję dyrektorom szkół za zorganizowanie pracy w zupełnie nowych warunkach i wspieranie nauczycieli. Słowa uznania kieruję do wszystkich pedagogów, wyrażając wdzięczność za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Dziękuję także uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość – czytamy w liście ministra Piontkowskiego. Szef resortu edukacji życzył wszystkim spokojnych i bezpiecznych wakacji. Zapowiedział jednocześnie, że Ministerstwo Edukacji chce, aby we wrześniu uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół w normalnym, stacjonarnym trybie.

– Wszyscy zgodzimy się z tym, że nawet najlepsze i najnowocześniejsze technologie nie zastąpią bezpośredniego kontaktu i nie stworzą przestrzeni do nawiązywania relacji oraz budowania więzi, które rodzą się w szkolnych murach – zakończył swój list minister Piontkowski.

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast