XXIV LEDNICA W DOMU

            Tegoroczne Spotkanie Lednickie przebiegało pod hasłem: „Totus Tuus, Cały Twój”, które było dewizą i mottem życia Karola Wojtyły, a następnie pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

Gdy dowiedziałam się, że wyjątkowo będziemy przeżywać je w domu, trochę trudno było mi się z tym pogodzić, tym bardziej, że byłam obecna na każdej Lednicy od początku jej istnienia. Ucieszyłam się jednak, że mimo wszystko nie została ona odwołana i odbędzie się, choć w innej formie. Niebawem sztab wodzirejów poprosił, żeby z Szymanowa przyjechało pięciu tancerzy do poprowadzenia spotkania, a redaktor zaprosił nasze tancerki do Warszawy, by zareklamowały Lednicę. Wróciła radość i nadzieja, że XXIV Lednica będzie niezwykła. Tak też się stało.

            Przez wiele dni przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia. Ćwiczyliśmy układy taneczne oraz urządzaliśmy miejsce, troszcząc się o każdy szczegół wykonania. Rodzice pomogli nam przygotować dekorację banerową, symboliczną RYBĘ – tak, aby stworzyć jak najlepszy klimat. Ksiądz proboszcz Robert Sierpniak wystawił telewizor na miejsce naszego spotkania i od godziny 15.00 łączyliśmy się przez Internet z tancerzami z całej Polski oraz reprezentacją zgromadzoną na Polach Lednickich, przeżywając to, co tam się działo.

            W ten sposób w Szymanowie przeżywaliśmy Lednicę młodzieży, dzieci, a także dorosłych. Na początek nasi najmłodsi tancerze – dzieci od zerówki do klasy V pięknie zatańczyły do pieśni: „Ojcze prowadź mnie”, po nich wystąpiła młodzież, a następnie przeprowadzono wywiad z s. Adrianą i z ks. Robertem. Młodzi modlili się tańcem i słowami „Prośby o Ducha”. Na koniec rodzice zatańczyli do pieśni Siewców Lednicy „Słuchaj Izraelu”. Po tym tradycyjnym lednickim wstępie uczestniczyliśmy we Mszy św. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnie odśpiewanym „Apelem Jasnogórskim”.

            W ten sposób Lednica po raz kolejny nas pozytywnie zaskoczyła, po raz dwudziesty czwarty okazała się wyjątkowa i na pewno przejdzie do historii. Nasi tancerze nie zawiedli i pokazali światu, że bez względu na niesprzyjające okoliczności Z JEZUSEM SZYMANÓW TAŃCZY… Bardzo dziękuję za to wszystkim naszym dzieciom, młodzieży, gościom oraz parafianom, na czele z organizatorami i prowadzącymi spotkanie.

Adriana Kotowicz

 

Wielkość czcionki
Kontrast