UKS Filipides Teresin nie zwalnia tempa

 Rekordowe stary w Chorzowie i we Włocławku!

Przedostatni tydzień czerwca na pewno na długo pozostanie w pamięci trenera UKS Filipides Teresin Andrzeja Andryszczyka. Jego podopieczni właściwie spożytkowali okres pandemii i w wyśmienitej formie w weszli w rytm startowy. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie (20.06.2020) Lena Suchowolak ustanowiła kolejny rekord życiowy na 600 m i jest w tej chwili na tym dystansie najlepszą młodziczką na świecie, natomiast Eliza Galińska podczas Pucharu Kujaw we Włocławku ustanowiła rekord Polski U16 na 2000 m.

Po modernizacji legendarny Kocioł Czarownic stał się domem polskiej lekkiej atletyki i inauguracja tegorocznego sezonu nie mogła odbyć się gdzie indziej. Na tej legendarnej sportowej arenie rywalizowała czołówka polskiej lekkiej atletyki, m.in. Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) – podwójna mistrzyni Europy z Berlina oraz Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice) – 5. zawodniczka IO w Rio de Janeiro na 800 m. To właśnie z nimi przyszło rywalizować Lenie Suchowolak – mistrzyni Polski U16 na 600 m.

– W swoim pierwszym starcie w tym roku, ale też w pierwszym starcie z zawodniczkami z najwyższej półki, nasza Lena Suchowolak – UKS Filipides Teresin – ustanowiła nowy rekord życiowy na 600 m. Wynikiem 1:33.73, Lenka otwiera nie tylko krajowe tabele U16, ale w chwili obecnej będzie też najszybszą młodziczką na świecie. Brawa dla Lenki, jej rodziców oraz całej rodziny (tej sportowej też;), która bardzo ją wspiera w dążeniu do celu – podzielił się swoją radością na facebokowym profilu trener Andrzej Andryszczyk.

                Nie mniej radosne wieści napłynęły z Włocławka, gdzie podczas Pucharu Kujaw inni zawodnicy trenera Andryszczyka osiągnęli wartościowe wyniki.

– Wisienką na torcie był bieg Elizy Galińskiej, która wynikiem 6:24.82, ustanowiła nowy rekord Polski U16 na 2000 m!!! Składam w tym miejscu podziękowania przede wszystkim Rodzicom Elizki, jak również działaczom sportowym, zawodnikom i sympatykom za tworzenie atmosfery w klubie oraz samej autorce tego niecodziennego wydarzenia – Elizie Galińskiej, która nieustannie dostarcza nam emocji, związanych zarówno z jej startami, ale też z możliwością obcowania z tą wyjątkową osobowością naszych czasów, jaką przecież bez wątpienia Elizka jest – poinformował szkoleniowiec UKS Filipides Teresin

            Z dobrej strony pokazali się również inni zawodnicy teresińskiego klubu startujący w Pucharze Kujaw, osiągając wyniki życiowe lub najlepsze wyniki w sezonie:

Filip Olejnik U12 300 m – 51.81 PB

Maja Łuczko U14 600 m – 1:52.71 PB

Mikołaj Olejnik U14 600 m – 1:39.65 PB

Oliwia Sokół U16 300 m – 42.48 SB

Maja Słowińska U16 600 m – 1:48.54 PB

Jakub Pawłowski U16 300 m – 40.49 SB.

Gratulujemy i życzymy kolejnych równie udanych startów.

Redakcja, Foto: FB Andrzej Andryszczyk

Wielkość czcionki
Kontrast