TYDZIEŃ BIBLIOTEK W WIRTUALNEJ PRZESTRZENI

Obecny czas, to trudny czas dla nas wszystkich, ale co tu robić? Usiąść i narzekać? O nie, trzeba działać! No i działamy, mam na myśli Gminną Bibliotekę Publiczną w Teresinie, która mimo kwarantanny umilała czas swoim czytelnikom organizowanymi konkursami. Ze swoją działalnością musieliśmy przenieść się w świat wirtualny, który jak wiemy rządzi się swoimi prawami. Czy lepszymi, czy gorszymi? Z pewnością innymi.

W pierwszym konkursie ogłoszonym przez bibliotekę na stronie FB – codziennie rano przez trzy tygodnie – należało podać tytuł książki, z której pochodzi dany cytat oraz jej autora. Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem i wspólnie odgadliśmy 21 cytatów z 21 rożnych wspaniałych książek. Znalazły się tam cytaty m.in. z „Władcy much”, „Wiedźmina”, „Innego świata”, „Alicji w krainie czarów”, ale nie zabrakło również poezji Adama Mickiewicza.

Drugi konkurs „Selfie z książką” został ogłoszony w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek” – ogólnopolskiego święta bibliotek. W konkursie mógł wziąć udział każdy użytkownik FB, który przesłał mi swoje zdjęcie z książką. I tak 25 maja nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Przesyłam gratulacje Kalinie, Gabrysi, Joli, Natalce i Jakubowi za oryginalne zdjęcia i za to, że mimo wszystko znaleźli czas i chęci, aby wziąć udział w zabawie. Prace można zobaczyć na stronie FB Biblioteki.

Obserwujcie Bibliotekę:)

Aleksandra Starus
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Teresinie

 

Wielkość czcionki
Kontrast