MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI “Dookoła Mazowsza”

Tegoroczny wyścig Dookoła Mazowsza potrwa od 15 do 18 lipca i składać się będzie  z czterech etapów. I tym razem zagości na terenie Gminy Teresin.

Do pierwszego etapu zawodnicy wystartują w Teresinie, gdzie również – po pokonaniu 168 kilometrów – zlokalizowana będzie meta. Drugi etap – indywidualna jazda na czas – odbędzie się na terenie wyścigów konnych na Służewcu. Odcinek trzeci prowadzić będzie wokół Grodziska Mazowieckiego (170 km), a finałowy akord to etap wokół Kozienic o długości 165 kilometrów.

Zainteresowanie nadchodzącym wyścigiem Dookoła Mazowsza, który odbędzie się w dniach 15-18 lipca przeszło wszelkie oczekiwania organizatorów. W pierwszej po wznowieniu kolarskiego sezonu etapowej imprezie w kalendarzu UCI chcą wystartować ekipy z całej Europy. – Musimy dokonać selekcji, bo na razie liczba uczestników jest ograniczona przepisami sanitarnymi. Nie mam jednak wątpliwości, że pierwszeństwo muszą mieć zespoły krajowe – informuje dyrektor wyścigu Marcin Wasiołek. Dodaje jednocześnie, że przeprowadzenie wyścigu w obecnej sytuacji jest znacznie trudniejsze. Problem stanowi m.in. zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach startu i mety, gdzie zwykle licznie gromadzą się kibice. -Trzeba tak zorganizować przejazd kolumny i okolice mety, aby zachować maksymalne wymogi bezpieczeństwa. Nie da się ukryć, że pociąga to za sobą dodatkowe wydatki i poważnie myślimy o obniżeniu wysokości nagród. Będziemy to konsultować z drużynami i liczymy na ich zrozumienie. Jestem przekonany, że dla większości dyrektorów sportowych i samych zawodników najważniejsza jest obecnie możliwość rywalizacji po wielu miesiącach przerwy – tłumaczy Marcin Wasiołek.

Do pobrania [program wyścigu]

Redakcja, Źródło: mazovia-team.pl

Wielkość czcionki
Kontrast