GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W TERESINIE INFORMUJE

W związku z IV etapem znoszenia obostrzeń związanych z COVID-19 Biblioteka Publiczna w Teresinie informuje, że z dniem 15.06.2020 roku nastąpi otwarcie czytelń dla użytkowników. Zachęcamy jednak do preferowania wypożyczania publikacji do domu.

 1. Rekomenduje się zachowanie dystansu społecznego we wszystkich przestrzeniach publicznych Biblioteki, zarówno tych mniejszych (np. korytarze), jak i większych (czytelniach).
 2. Biblioteka zapewnia dezynfekcję rąk dla czytelników przed wejściem do Biblioteki wraz ze stosownymi instrukcjami w tym zakresie.
 3. Zaleca się bibliotekarzom mającym kontakt z użytkownikami noszenie jednorazowych rękawiczek. Po zdezynfekowaniu rąk czytelnicy nie mają obowiązku przebywania w czytelniach w rękawiczkach.
 4. Czytelnikom obawiającym się zakażenia przez kontakt z książką, zwłaszcza podczas korzystania z księgozbioru podręcznego, proponujemy założenie rękawiczek.
 5. Biblioteka Publiczna w Teresinie utrzymuje termin kwarantanny zwracanych książek przez 3 dni do odwołania.
 6. Biblioteka Publiczna w Teresinie nakazuje noszenie maseczek lub przyłbic podczas pobytu w bibliotece przez bibliotekarzy i czytelników.
 7. Biblioteka Publiczna w Teresinie zaleca częste wietrzenie Biblioteki.
 8. Zaleca się jak najczęstszą dezynfekcję blatów stanowisk w czytelniach, poręczy, klamek i innych powierzchni dotykowych często używanych (np. włączników światła) oraz częstsze mycie podłóg. Ponadto zaleca się dezynfekcję stanowisk komputerowych, klawiatur i innych elementów peryferyjnych komputera po każdym czytelniku, a także samoobsługowych skanerów czy urządzeń wielofunkcyjnych zgodnie z instrukcjami od producenta.
 9. Wprowadza się limit osób w czytelni tj. 2 osoby. W bibliotece może jednocześnie przebywać 5 osób włącznie z bibliotekarzami i osobami korzystającymi z czytelni.
 10. W widocznym miejscu umieszczono informację o maksymalnej liczbie osób przebywających w czytelni w Bibliotece.
 11. Aby uniknąć kolejek i przepełnienia czytelń Biblioteka wprowadza rezerwację miejsc przez czytelnika na konkretną godzinę telefonicznie, e-mailowo lub poprzez inne komunikatory.
 12. Dyżurujący bibliotekarz każdorazowo musi przeprowadzać dezynfekcję blatu i innych elementów miejsca pracy przed i po przyjęciu czytelnika. Obsługiwani mogą być czytelnicy, którzy przed wejściem do czytelń uprzednio zdezynfekują ręce. Biblioteka ograniczy przyjęcia czytelnika, którego stan zdrowia jest widocznie zły – należy wtedy bezzwłocznie wdrożyć procedury przewidziane przez GIS.

Biblioteka zachęca czytelników do korzystania z usług on-line: wypożyczalni cyfrowej Academica POLONA.

Godziny pracy Bibliotek na terenie gminy Teresin od 15.06.2020 roku do 31.08.2020 roku

Biblioteka główna, al. XX lecia 32

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od 8.00 do 16.00; środa od 10.00 do 18.00.

Filia w Szymanowie, ul. Szkolna 25

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek od 8.00 do 16.00; środa od 10.00 do 18.00.

Filia „Dworzec TO.Kultura”, ul. Torowa 2

wtorek, czwartek, piątek 8.00 – 16.00; poniedziałek, środa 10.00 – 18.00

W razie pytań pracownicy Biblioteki są dostępni pod numerami telefonów:

Teresin, al. XX- lecia 32, tel. stacjonarny 46 861 33 60 lub tel. komórkowy 512 633 920

Szymanów, ul. Szkolna 25, tel. stacjonarny 46 861 35 80 lub tel. komórkowy 512 633 507

 napisz do nas: gbp@teresin.pl

 

Wielkość czcionki
Kontrast