ŻYCZENIA W DNIU STRAŻAKA

4 maja to Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony w dniu wspomnienia świętego Floriana. W Polsce od 2003 roku jest świętem zawodowym ustanowionym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkim druhom w dniu ich święta życzenia za pośrednictwem Facebooka złożył wójt Gminy Teresin Marek Olechowski:

W dniu św. Floriana, opiekuna strażaków, wszystkim Pożarnikom z PSP i Druhom Ochotnikom, w szczególności z jednostek OSP Gminy Teresin, składam najserdeczniejsze życzenia. Niech nie opuszcza Was zdrowie, wszelka pomyślność, szczęście, miłość a ludzka wdzięczność i uśmiech niech Wam zawsze towarzyszą! Dziękuję Wam za Wasze Serce, dobroć, wrażliwość na ludzkie nieszczęście, poświęcenie i bezgranicznie oddanie! Wasza praca i postawa przywraca wiarę w człowieka i najwyższe wartości tak łatwo dzisiaj szargane! Jesteście WIELCY i za Was DRUHOWIE wnoszę tradycyjny, strażacki toast – „NIGDY NIE.. ZAGAŚNIE”!

Wójt Gminy Teresin

Marek Olechowski

Foto: archiwum

Msza Święta za Ojczyznę i Strażaków odprawiona zostanie w Bazylice Mniejszej Najświętszej Marii Panny w Niepokalanowie w niedzielę 10 maja o godzinie 10.00.

Wielkość czcionki
Kontrast