OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja obchodziliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z  historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w  1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.

W związku z panującą epidemią koronawirusa i wynikającymi z tego ograniczeniami stanu epidemicznego, tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja miały w Teresinie, tak jak i w całej Polsce, zupełnie inny charakter niż do tej pory.

W bazylice niepokalanowskiej 2 maja na każdej Mszy św. odmówiony został akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski.

Msza Święta za Ojczyznę i Strażaków odprawiona zostanie w Bazylice Mniejszej Najświętszej Marii Panny w Niepokalanowie w niedzielę 10 maja o godzinie 10.00. Przypomnijmy, że w związku z nowym rozporządzeniem w naszej bazylice podczas liturgii może znajdować się do 80 osób, w kaplicy św. Maksymiliana zaś 17 osób. Wiernych obowiązuje noszenie maseczek także podczas liturgii i na placu kościelnym, a także zachowanie odpowiednich odległości.

Redakcja

 

Wielkość czcionki
Kontrast