DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W OKRESIE PANDEMII

 W sobotę 2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, czyli święto, które ma przypominać Polakom, jak ważna dla kraju jest biało-czerwona flaga. Święto Flagi wpisało się już na stałe w polską tradycję.

To wszystko za sprawą ustawy z dnia 20 lutego 2004 roku. Właśnie dzięki niej dzień pomiędzy Świętem Pracy a Świętem Narodowym 3 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, uzupełnia rejestr najważniejszych polskich świąt majowych.

Dzień Flagi RP to święto, którego celem jest między innymi propagowanie wiedzy o polskich symbolach narodowych. Również 2 maja obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

W poprzednich latach święto to było okazją do patriotycznych pikników oraz imprez towarzyszących. W tym roku wyglądało nico inaczej. Koronawirus i obostrzenia z nim związane sprawiły, że musieliśmy zrezygnować z tradycyjnych uroczystości. Bez oficjalnych obchodów, ale z okolicznościowym przystrojeniem Teresina – tak wyglądało tegoroczne święto w naszym najbliższym otoczeniu. Flagi zawisły nie tylko na fasadach urzędów i instytucji. Ulice Teresina mieniły się biało-czerwonymi barwami. Wielu mieszkańców gminy udekorowało narodowymi barwami swoje domy.

Redakcja

 

Wielkość czcionki
Kontrast