Maseczki ochronne dla wszystkich mieszkańców Gminy Teresin

Od słów do czynów – wójt Marek Olechowski złożył zamówienie na zakup 12 tysięcy maseczek ochronnych. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców postanowił, że każdy otrzyma maseczkę antywirusową. Ich dystrybucja ruszyła w najlepsze, tak żeby przed świętami znalazły się u odbiorców. W akcję włączyli się jak zwykle na posterunku  strażacy ochotnicy.

Jeszcze do niedawna maseczka na twarzy wydawała się fanaberią. Czasami sięgały po nią osoby aktywnie uprawiające zimą sporty. W ten sposób chroniły się przed smogiem. Najczęściej jednak była atrybutem mieszkańców Azji. W dobie koronawirusa maseczka na twarzy to jedna z metod ochrony przed wirusem – tak przed jego rozprzestrzenianiem, kiedy już sami możemy być zainfekowani, jak i przed zachorowaniem. W Czechach od kilkunastu dni każdy mieszkaniec, wychodząc z domu, musi obowiązkowo mieć na sobie maseczkę otrzymaną od władz i za tym przykładem idzie Gmina Teresin.

Publikujemy komunikat Wójta Gminy Teresin, Marka Olechowskiego:

Szanowni Państwo, 

Złożyłem zamówienie na zakup 12 tysięcy bawełnianych, antybakteryjnych, pojedynczo zapakowanych maseczek ochronnych. Trafią one do wszystkich domów naszej gminy, dla wszystkich jej mieszkańców. Pierwsza partia zostanie rozprowadzona w najbliższy czwartek, a do końca przyszłego tygodnia (Wielka Sobota) każdy powinien mieć to indywidualne zabezpieczenie.

Te certyfikowane maski można prać w temp. 40-60 stopni C, prasować jak bawełnę, dezynfekować w 70 st. C np. w piekarniku. W tej dużej akcji logistycznej pomogą nasi niezastąpieni, świetni strażacy, druhowie wszystkich, gminnych jednostek OSP! 

Już dziś Wam dziękuję!

Pozdrawiam Państwa serdecznie, życzę zdrowia i proszę o stosowanie wszystkich zaleceń na czas epidemii!

Bądźmy wszyscy „zamaskowani”.

Marek Olechowski 

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast