Teresinianie nominowani do tytułu OSOBOWOŚĆ ROKU 2019

Początek roku sprzyja wszelkiego rodzaju podsumowaniom i plebiscytom. Jest do doskonała okoliczność, by dostrzec, ale przede wszystkim wyróżnić te osoby, które w poprzednim roku wykazały się wyjątkowym zaangażowaniem w życiu lokalnej społeczności, dokonaniami w dziedzinie kultury i nauki, niosły pomoc potrzebującym, odznaczały się szczególną kreatywnością i talentem.

W 2020 roku po raz pierwszy w województwie mazowieckim zostaną przyznane tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 w wielkim, ogólnopolskim plebiscycie, który prowadzą gazeta „POLSKA Times” oraz serwisy www.polskatimes.pl i www.naszemiasto.pl. Prestiżowe wyróżnienia przyznają mieszkańcy Mazowsza, oddając głosy na swoich kandydatów.

Kandydatów do wyróżnienia nominuje kapituła redakcji pod przewodnictwem Pawła Siennickiego, redaktora naczelnego „Polski Times”. Elementem każdej nominacji będzie jej uzasadnienie, czyli wskazanie, za jakie konkretne działania lub sukcesy w 2019 roku dana osoba została wyróżniona.

Tytuły OSOBOWOŚCI ROKU 2019 zostaną rozdzielone w pięciu kategoriach: Kultura, Nauka, Działalność społeczna i charytatywna, Biznes oraz Polityka, Polityka, samorządność i społeczność lokalna. W ramach wielkiego ogólnopolskiego plebiscytu laureaci z Mazowsza wezmą udział w finale, uzyskując szanse na zdobycie tytułów OSOBOWOŚĆ ROKU POLSKI 2019.

            Głosowanie w miastach i powiatach w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się we wtorek7 stycznia i będzie trwało do środy 12 lutego 2020 roku do godziny 21:00. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek 14 lutego i potrwa do środy 26 lutego. Dwa dni później, w piątek 28 lutego, rozpocznie się ogólnopolski finał. Jego zwycięzców poznamy w środę11 marca.

            Miło nam poinformować, że aż ośmioro reprezentantów Gminy Teresin otrzymało nominacje w tym prestiżowym plebiscycie. Oto oni:

KULTURA

  • Klara Zawadzka (poetka, pieśniarka, malarka z Teresina)

Nominacja za: twórczość artystyczną i wyjątkowy koncert w sali widowiskowej Dworca TO.Kultura! w Teresinie.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA

  • sierż. Anna Opęchowska-Ciak (policjantka z Teresina)

Nominacja za: pomoc potrzebującym i pomysł stworzenia akcji Niebieska Gwiazdka, która ma na celu zbiórkę rzeczy i żywności dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji.

  • Joanna Cieśniewska (wokalistka i autorka tekstów, instruktorka Teresińskiego Ośrodka Kultury)

Nominacja za: wielkie serce i zbiórki charytatywne na rzecz potrzebujących z Teresina i okolic.

POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA

  • Grażyna Grzegorek (sołtys Skrzelewa)

Nominacja za: integrowanie społeczności lokalnej, poprzez organizowanie wydarzeń dla mieszkańców, m.in. spotkania mieszkańców Skrzelewa z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodziny.

  • Mariusz Wacławek (sołtys Pawłowic)

Nominacja za: zorganizowanie w Pawłowicach pierwszej imprezy integracyjnej pod nazwą Ballada Pawłowicka.

  • Marek Wódka (sołtys Maszny)

Nominacja za: zorganizowanie we wsi Maszna pierwszego Pikniku Rodzinnego, który cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

  • Marek Olechowski (wójt Gminy Teresin)

Nominacja za: aktywne włączanie się w akcje organizowane przez lokalną społeczność.

  • Anna Gogół (sołtys Granic)

Nominacja za: zorganizowanie pierwszego festynu Dzień Rodziny w Sołectwie Granice.

Nominowanym serdecznie gratulujemy, a czytelników zachęcamy do oddawania głosów!

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast