Kolejny sukces wokalistek z Gminy Teresin

Nic tak nie rozgrzewa serc w zimowym czasie jak tradycyjne kolędy i pastorałki. Dla tych, którzy chcieli przełamać chłodną, śnieżną atmosferę, Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” w Pruszkowie przygotował XX Jubileuszowy Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i grajmy Mu…”. W przesłuchaniach do konkursu wzięły udział reprezentantki Gminy Teresin Julia Kołodziejak, Wiktoria Kornacka  i Zuzanna Gołąb. Dziewczęta zostały przygotowane przez panią Magdę Ptaszyńską. Artyści byli oceniani w trzech kategoriach: soliści, chóry i zespoły, z podziałem na grupy wiekowe.

Jury w składzie: Witold Matulka, Zofia Czernicka, Danuta Kłudczyńska oraz Iwona Tober w kategorii 10-18 lat postanowiło przyznać nagrody:

II miejsce Julii Kołodziejak za wykonanie pastorałki  „Kolędnicy wędrownicy”

III miejsce Zuzannie Gołąb za wykonanie pastorałki „Płoną światła w Betlejemie”.

Dla Zuzi to nie pierwszy udział i nie pierwsza nagroda w tym przeglądzie. Laureaci tegorocznej edycji wystąpili w uroczystym koncercie 12 stycznia. Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch wraz z dyrektor MOK Ewą Sową ciepłym słowem winszowali artystom talentu i szacunku do tradycji, po czym wręczyli pamiątkowe puchary. Widownia była wypełniona po brzegi, a każdy utwór przynosił nowe doznania i burzę oklasków. Ciepło i serdeczność bijąca ze strony organizatorów zachęca do dalszego brania udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu – wspólnym kolędowaniu.

Składamy serdeczne podziękowania pani Magdzie Ptaszyńskiej za tak perfekcyjne przygotowanie dziewcząt do tego przeglądu, jak również za niesamowity rozwój artystyczny tych młodych ludzi, który przejawia się podczas występów na wszelkich uroczystościach, festiwalach i konkursach. 

Redakcja

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast