Charytatywny Turniej FIFA 20 dla Mai Kapłon

Mieszkańcy Gminy Teresin nie słabną w poszukiwaniu pomysłów na pomoc w zbiórce pieniędzy na operację i kosztowne leczenie Mai Kapłon w Stanach Zjednoczonych. Na oryginalny pomysł wpadli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Budkach Piaseckich. 12 stycznia w jednostce odbył się turniej charytatywny, do udziału w którym zaproszeni zostali fani gry FIFA 20.

Jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie – piłka nożna, blisko 25 lat temu doczekała się pierwszej odsłony komputerowej gry sportowej i bardzo szybko zyskała popularność na całym świecie. Fakt ten postanowili wykorzystać strażacy z OSP w Budkach Piaseckich. Perfekcyjnie zorganizowana impreza przyciągnęła wielu sympatyków elektronicznej piłki kopanej. W turnieju wzięło udział 96 zawodników. Zawody rozgrywano na konsolach PS4 na dziesięciu stanowiskach w systemie pucharowym. Łącznie odbyło się 128 meczów. Warunkiem udziału w zawodach była wpłata do puszki co najmniej 20 złotych (środki przekazano na rzecz Mai Kapłon).

– Chęć niesienia pomocy innym strażacy z Budek Piaseckich podejmują bardzo często. Pokazują tym samym, że zawsze warto jest czynić coś dla drugiego człowieka. Dlatego bez wahania zaangażowali się w akcję pomocy Mai Kapłon. Dla nas nie są to duże rzeczy, ale dla Mai może być to nawet sprawa życia i śmierci. Jeżeli w jakiejś formie możemy pomóc, to każdy ze strażaków, z pewnością nie tylko ja, z przyjemnością angażuje się w tego typu akcje – powiedział naszej redakcji prezes OSP w Budkach Piaseckich Grzegorz Bylicki.

Fakultatywnie z turniejem odbyła się loteria fantowa, a Koło Gospodyń Wiejskich „Mazowianki” z Budek Piaseckich zadbało o słodki stół szwedzki i iście rodzinną atmosferę. Niespodziankę organizatorom turnieju sprawili przedstawiciele grupy miłośników motoryzacji „Sochaczewskie Fiaty 126p” z Pawłem Piątkiem na czele, którzy uświetnili wydarzenie zlotem „maluchów” przed strażacką remizą.

            Choć w zamyśle turniej nastawiony był przede wszystkim na pomoc Mai Kapłon, to oczywiście nie zapomniano o nagrodach dla najlepszych zawodników. Po całym dniu pełnym e-sportowych emocji trofeum za I miejsce otrzymał Michał Bargieł, który w finale pokonał Krystiana Zająca 2:1. III miejsce wywalczył Maks Żakowski. Furorę zrobił najmłodszy uczestnik, ośmioletni Adaś Borkowski, który potrafił ograć – i to wysoko, niejednego z dorosłych graczy.

Nagrody i puchary najlepszym zawodnikom wręczył prezes OSP Budki Piaseckie Grzegorz Bylicki. – Gratuluję zwycięzcom. Dziękuję wszystkim, którzy tak mocno zaangażowali się w naszą akcję. Dziękuję także sponsorom, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić loterię fantową. Bycie strażakiem to przede wszystkim misja zmieniania świata tak, abyśmy z każdym dniem wszyscy stawali się jeszcze lepszymi i szczęśliwszymi ludźmi – podkreśla prezes Bylicki.

 Ostatecznie podczas turnieju udało się zebrać 5718, 19 złotych, które niezwłocznie zostaną przekazane Mai Kapłon.

Tomasz Daczko

 

Wielkość czcionki
Kontrast