IX Halowe Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym

Już po raz dziewiąty na kortach klubu KampinoSport w Starych Babicach odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. W trzydniowych zawodach (6-8 grudnia 2019 r.) wystartowało blisko 40 zawodników z całego kraju.

Organizatorem turnieju była Gmina Teresin, a patronat nad imprezą objęły Gmina Stare Babice oraz Powiat Warszawski Zachodni. Uroczystego otwarcia zawodów 6 grudnia dokonali Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski, Starosta Warszawski Zachodni Jan Żychliński, Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka oraz Prezes KampinoSport Andrzej Głogowski.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach wiekowych, a także w kategorii VIP dla osób pełniących najwyższe funkcje w samorządach lokalnych oraz w grze podwójnej. Po trzydniowych zmaganiach wyłoniono zwycięzców, którzy otrzymali m.in. pamiątkowe statuetki.

W kategorii VIP najlepszym okazał się Dariusz Cenkiel (Starostwo Powiatowe Ryki). Na drugiej pozycji uplasował się Łukasz Brodziak (UM Pieńsk), a na 3 miejscu stanęli ex aequo Tadeusz Ciak (UM Maków Mazowiecki) i Jędrzej Solarski (UM Poznań). Najlepszym w grupie wiekowej powyżej 45 lat okazał się Witold Zubrzycki (UM Namysłów). Drugie miejsce w klasyfikacji zdobył Sławomir Dorywalski (UM Sochaczew). Na trzecim miejscu stanęli ex aequo Bogdan Latanowicz (UG Krzemieniewo) oraz Michał Szymczak (UM Konstantynów Łódzki). Mistrzem Polski w kategorii do 45 lat okazał się Paweł Szmalc (UMW Kujwsko-Pomorski), który pokonał w finale Adama Stańczuka (UM Gorzów Wlkp.). Na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Judek (UM Poznań). W grze podwójnej open wygrała para Marian Mocoń (UG Nowa Słupia)/Paweł Szmalc (UMW Kujwsko-Pomorski), która pokonała Jana Kłysza (UM Witnica) i Adama Stańczuka (UM Gorzów Wlkp.). Ex aequo na trzecim miejscu stanęły pary Jerzy Bieniek/Sławomir Świder (UM Rzeszów) oraz Sławomir Dorywalski (UM Sochaczew)/Witold Zubrzycki (UM Namysłów). Z pełnymi wynikami można zapoznać się na stronie www.kampinosport.pl

Niestety tegoroczny championat nie był zbyt łaskawy dla reprezentantów Gminy Teresin. Nasi utytułowani zawodnicy Marek Olechowski i Hubert Konecki zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej ponieśli porażki już w II rundzie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju, którzy potrafią nie tylko zarządzać na swoim terenie, ale także zdrowo i aktywnie żyć!