Święto Edukacji Narodowej

            Czyniąc zadość wieloletniej tradycji, 17 października władze samorządowe Gminy Teresin zaprosiły nauczycieli i pracowników oświaty na doroczne Święto Edukacji Narodowej. Wśród przybyłych gości nie zabrakło emerytowanych pracowników oświaty. Życzenia i gratulacje pedagogom złożyli – Marek Olechowski, wójt Gminy Teresin, Bogdan Linard, przewodniczący Rady Gminy oraz Bogusław Bęzel, pełnomocnik wójta ds. oświaty.      

            Nauczycielom i pracownikom oświaty dziękujemy za wysiłek wkładany w wykonywanie tej trudnej i odpowiedzialnej pracy i składany życzenia wielu sukcesów zawodowych oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Jako wójt Gminy Teresin dokładam wszelkich starań, by ułatwić Wam realizację stawianych przed Wami zadań. Edukacja młodego pokolenia leży mi szczególnie na sercu, ponieważ dobrze wykształcona i wychowana młodzież stanowi o wartości każdej lokalnej społeczności i jest jej nadzieją na lepsze jutro. Priorytetem moich i Rady Gminy działań było, jest i będzie stworzenie jak najlepszych warunków do kształtowania młodych umysłów. Jak Państwo wiecie na terenie naszej Gminy funkcjonują cztery szkoły podstawowe. Corocznie przeznaczane są znaczne środki finansowe zarówno na bieżące funkcjonowanie, jak również na inwestycje i remonty, które w istotny sposób poprawiają warunki pracy i nauki  – mówił wójt Gminy Marek Olechowski do pedagogów, którzy w czwartkowe popołudnie wzięli udział w uroczystej gali, zorganizowanej w Kuźni Napoleońskiej w Paprotni.

            Nagrody Wójta Gminy Teresin otrzymali dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych – Sylwia Pela, dyrektor SP w Budkach Piaseckich, Alicja Jachimczyk i Joanna Kornacka – ustępująca ze stanowiska i obecna dyrektor SP w Teresinie, Grzegorz Fabiszak – dyrektor SP w Paprotni oraz Jarosław Żejmo – dyrektor SP w Szymanowie. Pięć nauczycielek odebrało też akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Otrzymały je panie Katarzyna Nowak i Karolina Kajetaniak (SP Budki Piaseckie) oraz panie Klaudia Kantorska, Marta Mońka i Krystyna Mazurkiewicz ze SP w Teresinie.

            Spotkanie zwieńczyła uroczysta kolacja przy dźwiękach nastrojowej muzyki granej na żywo przez Bolesława Młodawskiego.

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast