O Teresach w Teresinie

            Imieniny zawsze powinny stanowić okazję do spotkań i wesołego biesiadowania w mniejszym lub większym gronie. W całej Polsce rzesze solenizantów odbierają wtedy życzenia, kwiaty, upominki od bliskich, przyjaciół i znajomych. Nie inaczej było w Teresinie. Na zaproszenie wójta Marka Olechowskiego oraz dyrektora Teresińskiego Ośrodka Kultury Mariusza Cieśniewskiego  w niedzielne popołudnie 27 października do „Dworca TO.Kultura” zawitały panie o dźwięcznym imieniu Teresa.

            Przypomnijmy, Teresy obchodzą imieniny 15 października, a sama nazwa Teresin etymologicznie wzięła się od Teresy, córki właściciela Nieborowa Jerzego Radziwiłła, do którego należał niegdyś Teresin. Dlatego też corocznie organizowane są wspólne imieniny mieszkanek naszej gminy noszących to imię pod nazwą „O Teresach   w Teresinie”. 

            Tegoroczne imieniny uświetnił standupowy występ Joanny Gałki – Walczykiewicz z „Pogotowia Artystycznego” z Łowicza, która swoim zapałem, radością i profesjonalizmem zagwarantowała dobrą zabawę, jakość artystyczną, poziom muzyczny i zadowolenie odbiorczyń. Artystka, sceniczny wulkan energii, w programie zatytułowanym „Damski punkt widzenia” poprowadziła licznie zgromadzone panie (i panów, nielicznych wprawdzie) przez życie kobiety od dzieciństwa, aż po wiek dojrzały. Jej bezlitosne poczucie humoru, bezpretensjonalne monologi i barwne anegdoty połączone z kobiecym wdziękiem, bardzo szybko znalazły uznanie publiczności, która nagrodziła artystkę salwami śmiechu i gromkimi brawami.

            Miłą atmosferę niedzielnego popołudnia dopełniły imieninowe życzenia i toast wzniesiony lampką szampana oraz tort i czerwona róża wręczona każdej z pań osobiście przez wójta Olechowskiego oraz dyrektora Cieśniewskiego.

Redakcja

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast