Bliżej kina – blisko, co raz bliżej …

                Na przełomie września i października uczestnicy projektu „Bliżej kina” wzięli udział w sześciu szkoleniach filmowych.

                Dzięki reżyserowi  Jarosławowi Banaszkowi poznali początki kina, nauczyli się, jak tworzyć  scenariusze i jak tworzyć z nich filmy. Zajęcia aktorskie z Beatą Olgą Kowalską otworzyły uczestników na okazywanie emocji i przekazywanie ich  na ekranie. Paweł Sitkiewicz pokazał, jak dzięki montażowi uzyskać  niebanalne efekty i sprawić, by seria niespójnych ujęć i nagrań stała  się zwartą całością. Cezary Ciszewski, dokumentalista i twórca idei  telewizji komórkowej, udowodnił, że telefon komórkowy daje wiele  możliwości do filmowania i dokumentowania rzeczywistości. Dzięki  odbywającym się w Skrzelewie Dniom Kukurydzy, ekipy filmowe miały okazję sprawdzić to w praktyce. To był niezwykle intensywny czas zdobywania nowych umiejętności i uczenia się myślenia filmowym językiem.

                Teraz przed uczestnikami najważniejsze zadanie – nagranie własnego filmu, który zostanie zaprezentowany na imprezie finałowej zaplanowanej na koniec listopada. Impreza będzie otwarta dla wszystkich chętnych widzów. Obecni będą również filmowi twórcy, którzy ocenią stworzone dzieła i nagrodzą te najlepsze. Trzymamy kciuki i czekamy niecierpliwie na efekty ich prac.

Katarzyna Rospędowska

Operacja pn. „Bliżej kina” mająca na celu realizację projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania Ziemia Chełmońskiego pn. „Aktywnie z LGD” współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD Ziemia Chełmońskiego.

 

Wielkość czcionki
Kontrast