XII  Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Teresin ‘2019

OSP Paprotnia ponownie Mistrzem!

            Na te zawody strażacy ochotnicy z powiatu sochaczewskiego czekają cały rok. W sobotnie przedpołudnie 14 września na stadionie GOSiR w Teresinie już po raz dwunasty odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Był to swego rodzaju finał tegorocznych zmagań strażaków ochotników z naszego powiatu. Na stadionie w Teresinie rywalizowały drużyny, które w gminnych zawodach znalazły się na najwyższych stopniach podiów. Gminę Teresin reprezentowały jednostki OSP z Paprotni oraz Budek Piaseckich.

            Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie przy współudziale Starostwa Powiatowego w Sochaczewie oraz Gminy Teresin. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych.

            W otwarciu udział wzięły wszystkie drużyny startujące w zawodach, zaproszeni goście oraz przybyli na zawody mieszkańcy powiatu sochaczewskiego. Swoją obecnością zawody uświetnili poseł na Sejm RP Pan Maciej Małecki, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pan Adam Orliński, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Pan Waldemar Pawlak, Starosta Sochaczewski Pani Jolanta Gonta oraz wójtowie z terenu powiatu sochaczewskiego, wśród których nie zabrakło Wójta Gminy Teresin Marka Olechowskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Bogdana Linarda. Nie zabrakło również władz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych na czele    z Prezesem Powiatowym dh. Andrzejem Tkaczykiem, podinspektorem ds. ochrony przeciwpożarowej, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego, komendantem gminnym OSP w Teresinie Dariuszem Tartanusem oraz Prezesów i Naczelników jednostek OSP powiatu sochaczewskiego. Komendę Powiatową PSP w Sochaczewie reprezentowali Komendant Powiatowy st. bryg. Piotr Piątkowski i jego zastępca st. bryg. Mirosław Gorzki.

            Zawody po raz kolejny zdominowała drużyna OSP Paprotnia, która udowodniła, że nie ma od niej lepszej! W nagrodę  będzie reprezentowała powiat sochaczewski podczas Finału VII Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Równie wyśmienicie zaprezentowali się zawodnicy OSP Budki Piaseckie, którzy stanęli na czele rywalizacji w grupach młodzieżowych 12-15 i 16-17. W tej kategorii drugie miejsce wywalczyli młodzi strażacy z OSP Szymanów. OSP Budki Piaseckie wygrały także rywalizację w kategorii kobiet. Okazuje się zatem, że strażacy w Gminie Teresin należą do najlepiej wyszkolonych w powiecie sochaczewskim.

            Po zakończeniu sportowej rywalizacji, drużyny biorące udział w zawodach otrzymały ufundowane przez sponsorów nagrody pieniężne oraz rzeczowe, jak również puchary i pamiątkowe dyplomy.

            Wydarzenie to było doskonałą okazją do obserwowania zmagań strażaków-ochotników na najwyższym poziomie oraz spróbowania strażackiej grochówki, zapewnionej przez Wójta Gminy Teresin p. Marka Olechowskiego.

            Redakcja

Foto: OSP Paprotnia, B. Staniaszek

 

Wielkość czcionki
Kontrast