Strażacy na start! OSP Paprotnia znów najlepsza!

            Wspaniała atmosfera, doping publiczności i zdrowy duch rywalizacji – to wszystko towarzyszyło Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym, które odbyły się w sobotę 7 września na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie. Do rywalizacji przystąpiło 7 jednostek. Dodatkowo w zawodach wzięły udział dwie drużyny kobiece z Budek Piaseckich i Teresina.

            Zawody gminne były eliminacjami do zawodów powiatowych. Pierwszego miejsca z zeszłego roku bronili druhowie z OSP Paprotnia, którzy mają zagwarantowany udział w zawodach powiatowych. Jak poinformował komendant gminny Dariusz Tartanus, w grupie seniorskiej, gdzie jest 7 gmin na terenie powiatu, Teresin będzie mógł wystawić aż 2, czyli najlepszy zespół poza drużyną z Paprotni.

            Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Dzięki sprzyjającej, słonecznej pogodzie i dobrej, a przede wszystkim suchej nawierzchni toru, nikt nie uległ wypadkowi, a rywalizacja pomiędzy drużynami dostarczyła kibicom wielu emocji. Komisję Sędziowską powołał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP st. bryg. Wiesław Gorzki, a jej skład stanowili pracownicy sochaczewskiej komendy z sędzią głównym kpt. Michał Jakubiakiem na czele. Trzeci raz z rzędu najlepsi okazali się zawodnicy z Paprotni. Na drugim miejscu uplasowali się przedstawiciele OSP Budki Piaseckie, którzy razem z OSP Paprotnia będą rywalizować na szczeblu powiatowym.

Szczegółowe wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

 

Grupa A (mężczyźni):

Grupa C (kobiety):

1. OSP Paprotnia –  96,06 pkt

2. OSP Budki Piaseckie – 100,58 pkt

3. OSP Teresin – 108,05 pkt

4. OSP Szymanów – 110,13 pkt

5. OSP Mikołajew – 111,98 pkt

1. OSP Budki Piaseckie – 120,80 pkt

2. OSP Teresin – 156,89 pkt

 

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze gr. 2 – chłopcy (16 – 17 lat):

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze gr. 1 – chłopcy (12- 15 lat):

1. OSP Budki Piaseckie – 104,84 pkt

2. OSP Szymanów – 109,76 pkt

1. OSP Szymanów – 97,12 pkt

2. OSP Budki Piaseckie – 102,49 pkt

 

            Zawodom bacznie przyglądał się wójt Gminy Teresin Marek Olechowski. Nie zabrakło również władz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych na czele z Prezesem Powiatowym dh. Andrzejem Tkaczykiem oraz Prezesów i Naczelników jednostek OSP Gminy Teresin. Komendę Powiatową PSP w Sochaczewie reprezentował Komendant Powiatowy st. bryg. Piotr Piątkowski. Znamienici goście wręczyli zawodnikom okazałe puchary. Wójt Marek Olechowski, gratulując uczestnikom i zwycięzcom zawodów, podkreślił że są chlubą naszej gminy. Życzył wszystkim strażakom satysfakcji z pełnionej misji, zawsze udanych akcji i bezpiecznych powrotów do domów.

            Przypominamy, że 14 września o godz. 1200 na stadionie GOSiR w Teresinie rozpoczną się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu sochaczewskiego. Organizatorem zawodów są Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Sochaczewie. Serdecznie zapraszamy!

Redakcja

 

 

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast