Powiatowy EKO-PIKNIK w Parku Rozrywki Julinek

            W niedzielę 8 września po raz pierwszy w Parku Rozrywki Julinek odbył się Powiatowy EKO-PIKNIK. Park Rozrywki Julinek jest największą tego typu atrakcją w regionie Mazowsza i jednym z największych w Polsce. W miejscu niegdyś kojarzonym wyłącznie ze stacjonarną bazą cyrkową, słynną na całą Europę, organizatorzy imprezy, Powiat Warszawski – Zachodni, Gmina Leszno oraz Gmina Teresin, postanowili przygotować wydarzenie adresowane do całych rodzin. Choć pogoda nie rozpieszczała, w niedzielne popołudnie do Julinka zawitało wielu gości. Uroczystego otwarcia  dokonali: Grzegorz Banaszkiewicz – wójt gminy Leszno, Marek Olechowski – wójt gminy Teresin oraz Paweł Białecki – wicestarosta powiatu warszawskiego zachodniego.

            W programie zaplanowano mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci i dorosłych. Można było bezpłatnie skorzystać ze stałych atrakcji Parku Rozrywki, m.in. jednego z największych w Polsce parków linowych ze 138 przeszkodami na 7 trasach liczących łącznie ponad kilometr długości, krainy dmuchańców, w której znajduje się aż kilkanaście dmuchanych zabawek o różnej tematyce, a jej największym hitem jest ogromna wodna zjeżdżalnia hippo slide, skoczni bungee, pola do mini golfa, placu zabaw z ogromną poduchą do skakania oraz mini tyrolki. W trakcie imprezy można było też podziwiać pokazy sztuki cyrkowej.

            Misja Kampinos wraz z Powiatem Warszawskim Zachodnim przygotowała Jarmark Produktów Regionalnych, na którym nie zabrakło stoisk ze zdrową żywnością, produktami regionalnymi oraz rękodziełem. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zgłodniali i spragnieni chętnie korzystali z czasowych stoisk gastronomicznych rozlokowanych na terenie całego Parku albo wybierali te stałe, gdzie można było spróbować przepysznych potraw z grilla, czy specjałów kuchni włoskiej.

            Na piknikowej scenie zaprezentowały się zespoły: Dynamic, Kontrapunkt, Dejw, Freaky Boys. Było też coś na ludową nutę. Grupa „Ożarowiacy” przedstawiła program złożony z polskich pieśni i tańców ludowych oraz polskich tańców narodowych. Na scenie nie zabrakło artystów z Teresina – wyśmienicie zaprezentowały się zespoły „FaDUR9” oraz „TELESCOPE” działające w Teresińskim Ośrodku Kultury pod instruktorską opieką Jakuba Kamińskiego. Tegoroczny EKO-PIKNIK zakończył występ gwiazdy wieczoru zespołu Enej.

Redakcja

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast