Mistrzostwa Gminy Teresin w tenisie ziemnym

            W rozegranych w niedzielę 15 września Mistrzostwach Gminy Teresin w tenisie ziemnym tradycji stało się zadość. Po raz czwarty na najwyższym stopniu podium stanął Hubert Konecki, radny Gminy Teresin.

W finale zawodów spotkali się wychowanek UKS „Smecz” Jakub Załuski oraz Hubert Konecki. Po wyrównanym meczu i wielu wyśmienitych wymianach zwyciężył Hubert Konecki (6:4, 6:7 (6), 10:3.).

 – Dziś w finale było bardzo, bardzo trudno. Walczyłem z przeciwnikiem i trochę z kontuzją pleców. Szczególnie to się nasiliło pod koniec meczu. Szczególnie ważny był początek tie-break’a. W tym roku okazałem się lepszy, Kuba mógł, a nawet powinien wygrać, bo grał bardzo dobrze –  relacjonował bezpośrednio po meczu Hubert Konecki, finalista szymanowskiego turnieju. 

– Organizacyjnie bardzo dobrze oceniam turniej. To była ciekawa, fajna gra. No w tym roku czułem, że jestem blisko. To była dobra okazja, żeby powalczyć o zwycięstwo, bo finały graliśmy już czterokrotnie. Niestety nie udało się wygrać, chociaż czułem, że byłem blisko momentami. W trzecim secie Hubert dobrze zaczął i odskoczył mi – ocenił potyczkę Jakub Załuski. 

            Organizatorami Mistrzostw Gminy Teresin byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie, Teresińskie Towarzystwo Tenisowe oraz Uczniowski Klub Sportowy „Smecz”.

 

Redakcja

Foto: B. Staniaszek

Wielkość czcionki
Kontrast