Lena Suchowolak z UKS Filipides Teresin najlepsza na Mistrzostwach Polski

Jestem numerem jeden!!!  – tak można podsumować start Leny Suchowolak podczas Mistrzostw Polski U16 w Lekkiej Atletyce w Tarnowie. Liderka krajowych tabel na 600m postawiła kropkę nad „i” zdobyła złoty medal i została Mistrzynią Polski młodziczek!!!

Cenne jest to, że zawodniczka UKS Filipides Teresin wygrała zawody będąc młodszym rocznikiem kategorii U16. Przypomnijmy, że prawo startu na MP w Tarnowie miały 32 najlepsze dziewczyny w kraju na 589 sklasyfikowanych tylko w konkurencji 600m. To pokazuje jak niezwykle trudne zadanie mają lekkoatleci w każdej lekkoatletycznej konkurencji. Lenka to duma i przyszłość Teresina. To pierwszy złoty medal zdobyty dla teresińskiej ziemi!

Świetnie zaprezentował się Kamil Orlikowski, który do Tarnowa jechał z 14 wynikiem na 600m w Polsce a wraca z czwartym miejscem!!! Cenne doświadczenie na zawodach najwyższej rangi zebrała Inga Andryszczyk, która startowała w konkurencji rzutu dyskiem oraz Norbert Bajurski – nasz najlepszy oszczepnik. Dziękujemy rodzicom Lenki, którzy bardzo wspierają córkę w jej sportowej karierze. Dziękujemy również samorządowi Gminy Teresin za wspieranie działań klubu, dzięki czemu możliwe jest rozwijanie najpiękniejszej dyscypliny sportu, jaką jest lekkoatletyka.

Źródło: UKS Filipides Teresin