Kamil Rybicki powołany do kadry narodowej

            W dniach 14-22 września 2019 roku odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów w Kazachstanie. Trener reprezentacji Polski w zapasach w stylu wolnym, Yusup Abdusalamov, do Nursułtanu zabiera 7 zawodników. Wśród nich znalazł się zawodnik LKS Mazowsze Teresin Kamil Rybicki, który będzie reprezentował Polskę w kategorii  74 kg. Zbliżające się Mistrzostwa Świata będą  pierwszą możliwością zdobycia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 r. Wierzymy, że nasz zawodnik osiągnie zamierzony cel i będzie mógł cieszyć z kwalifikacji olimpijskiej.

            W okresie przygotowań do MŚ zawodnik Mazowsza Teresin trenował na zgrupowaniu w kraju w obsadzie międzynarodowej, mając do dyspozycji wartościowych sparingpartnerów. W ostatnim etapie przygotowań uczestniczył w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju  im. Wacława Ziółkowskiego,  gdzie wywalczył II miejsce.

            Kamil Rybicki  należy do bardzo zdolnych zawodników wyróżniających się silną psychiką i mocną osobowością. Zawodnik, będący jeszcze młodzieżowcem, wraca do rywalizacji po kontuzjach, jakie trapiły go w ostatnim okresie.

Źródło: Polski Związek Zapaśniczy

 

Wielkość czcionki
Kontrast