III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie

            14 września Niepokalanowem zawładnęły dzieci z całej Polski. Do grodu Niepokalanej, w ramach III Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci, przybyło blisko tysiąc najmłodszych wyznawców Maryi z całej Polski. W zjeździe formacyjnym wzięły udział wspólnoty m.in. z Radomia, Łowicza, Tarnowa, Bobrownik, Łodzi, Warszawy, Łaniąt, Sochaczewa, Miedniewic czy Rawy Mazowieckiej. Uczestnicy spotkania mieli okazję zwiedzać Niepokalanów, wspólnie się pomodlić i zintegrować. Nie zabrakło różnorodnych gier i konkursów.

            Na początek organizatorzy Spotkania zaproponowali zwiedzanie miejsc związanych z postacią założyciela Niepokalanowa św. Maksymiliana Kolbego. Uczestnicy poznali historię klasztoru, dowiedzieli się, kiedy i w jaki sposób powstała bazylika mniejsza, modlili się w kaplicy, w której święty sprawował duszpasterską posługę. Dzieci miały też niepowtarzalną okazję odwiedzenia redakcji „Rycerza Niepokalanej” i „Rycerzyka”, przyjrzeć się pracy redaktorów, kupić najnowszy egzemplarz czasopisma, a także figurkę Matki Bożej.

            Mszy Św. przewodniczył bp Wojciech Osial – biskup pomocniczy diecezji łowickiej, który podczas wygłoszonej homilii, zaprojektował wraz z dziećmi  obraz wzorowego rycerza/rycerki Niepokalanej. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci był konkurs na najpiękniejsze przebranie za rycerza i damę dworu. W trakcie formacyjnego spotkania nie zabrakło wyśmienitej zabawy, konkursów, warsztatów, spotkań z autorami książek dla dzieci oraz muzyki, którą zapewniła Mała Armia Jezusa.

Nowością był występ grupy Mekka Street Freestyle Łódź, chłopców tańczących z piłką nożną nie tylko do piosenek chrześcijańskich.

            III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie mogło odbyć się dzięki pracy 85 wolontariuszy, którzy nie szczędząc wysiłku i ogromnego zaangażowania, sprawili że niepokalanowskie wydarzenie na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Redakcja

Foto: teresin24.pl

Wielkość czcionki
Kontrast