Dworzec TO.Kultura nagrodzony !

            5 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród XXIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”. Z ogromną satysfakcją informujemy, że adaptacja budynku dworca kolejowego w Teresinie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na cele kulturalno-artystyczne „Dworzec TO.Kultura!”  otrzymała zaszczytny tytuł Modernizacja Roku 2018  w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”.

            W uzasadnieniu werdyktu jury, zamieszczonego w katalogu pokonkursowym, czytamy: „To przykład, jak jedna, ale zrealizowana nieszablonowo, z pomysłem i rozmachem inwestycja może zmienić oblicze małej miejscowości. To przykład, jak jedna inwestycja może się stać centralnym, choć nie w centrum, miejscem zarówno dla mieszkańców, jak  i przyjezdnych. Stacja kolejowa do niedawna wręcz odstraszająca, jak wiele obiektów kolejowych, jest dziś sercem Teresina. Cudowne, nowoczesne, klimatyczne wręcz miejsce, w którym… przy okazji można wsiąść do pociągu. Modernizacja pozwala dziś na wykorzystanie każdej z trzech kondygnacji, a na każdej z nich można znaleźć coś dla siebie. Nie tylko kasę biletową i przyjemną poczekalnię z miękkimi fotelami, ale także dobrą książkę i salę multimedialną.”

            Jednocześnie przypominamy, że do 10 października trwa plebiscyt „Lider Zmian 2019” w kategorii „Nagroda Internautów”. Na stronie liderzmian.eu znajdziecie Państwo wszystkie projekty zakwalifikowane do rywalizacji o Nagrodę Internautów przypisane do odpowiednich kategorii. Przede wszystkim jednak zachęcamy Państwa do głosowania na nasz gminny projekt w kategorii „Człowiek w centrum uwagi”. Plebiscyt jest organizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Konkurs ma na celu wyróżnienie aktywnych w pozyskiwaniu funduszy europejskich samorządów, a także ciekawych i ważnych lokalnie działań realizowanych przez administrację, jednostki samorządowe, przedsiębiorców, placówki edukacyjne, zdrowotne, instytucje kultury, czy organizacje pozarządowe. Udział w konkursie daje możliwość prezentacji projektów dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 szerszej grupie odbiorców.

Redakcja

Foto: Janusz Frychel, TOK

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast