IV Piknik Country – Stacja Teresin 2019

W sobotę 20 lipca na plenerowej scenie przygotowanej przez Teresiński Ośrodek Kultury pojawiły się zespoły reprezentujące cały wachlarz muzyki country. Dla tych, którzy nie mieli dotychczas okazji uczestniczyć w tego typu imprezie, była to więc wyjątkowa sposobność, żeby poznać ten styl muzyczny oraz poczuć niezwykłą atmosferę, która co roku towarzyszy temu wydarzeniu. Dzięki Lonstarowi, grupom Teren C, Caroline & The Lucky Ones i Orkiestra Dni Naszych odbyliśmy obfitującą w dobre emocje podróż do krainy country, folku irlandzkiego i rocka. Imprezą towarzyszącą był Auto Moto Fest – II Teresiński Piknik Motoryzacyjny, podczas którego zaprezentowano kilkadziesiąt wyjątkowych pojazdów. 

Imprezę rozpoczął żywiołowy pokaz tańca western w wykonaniu Strefy Country. Zainteresowani, dzięki animatorom,  mogli nauczyć się kroków i układów tańca typowego dla tego gatunku, czyli line dance. Zabawa była przednia!

To, co wyróżnia tę imprezę spośród innych tego typu, to nie tylko wyjątkowa, familiarna atmosfera, ale przede wszystkim moc towarzyszących jej atrakcji. Nie zabrakło więc dmuchańców, stoisk z piknikowymi „bajerami”, czy możliwości przejażdżki konno. Nowością, która zyskała szczególną aprobatę uczestników Pikniku, były food trucki ze zróżnicowanym menu.

Na specjalnym stoisku Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego prowadziło kampanię społeczno-informacyjną. Można było dowiedzieć się więcej  o tej chorobie, otrzymać materiały edukacyjne, ale również włączyć się w propagowanie wiedzy o stwardnieniu rozsianym.

Teresińscy policjanci zachęcali miłośników dwóch kółek do zabezpieczania swoich rowerów przed kradzieżą, poprzez znakowanie jednośladów specjalnymi nalepkami. Takie rozwiązanie cieszyło się dużym zainteresowaniem właścicieli jednośladów.

Wydarzeniem towarzyszącym, które okazało się strzałem w dziesiątkę, był II Auto Moto Fest.  Na teresińskim zlocie pojawiły się pojazdy, które na prawdę zwracają na siebie uwagę wyjątkową urodą. Główny organizator przedsięwzięcia Paweł Przedpełski dumnie prezentował popularne niegdyś „maluchy”, amerykańskie mustangi, niemieckie BMW i mercedesy. Nie zabrakło też żuków, polonezów i królowych polskich szos syren, zwanych pieszczotliwie skarpetami. Wzorem ubiegłego roku, w trakcie pikniku zostały przyznane nagrody w sześciu kategoriach, m.in. Dziadek Auto Moto Fest, Super Moto, Czar PRL-u, Ślicznotka Auto Moto Fest, czy w końcu Cacy Felga.

Teresińska impreza, już zdążyła sobie wyrobić doskonałą markę i jest największą tego typu na Mazowszu. To zasługa szczerości przekazu muzyki country, jej bezpretensjonalności i co najważniejsze bliskości ze słuchaczem. Czekamy na kolejne edycje!

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Pikniku „Stacja Teresin” jest Teresiński Ośrodek Kultury, a wsparły go Rada i Wójt Gminy Teresin, współorganizatorami zaś Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego i Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej.

Tomasz Daczko

 

Wielkość czcionki
Kontrast