Piknik rodzinny na Osiedlu Granice

Piękna pogoda oraz bogata oferta atrakcji sprawiły, że doroczny piknik rodzinny w Granicach można uznać za wyjątkowo udany. Impreza z okazji Dnia Dziecka odbyła się tam w sobotę, 25 maja, na boisku sportowym przy ul. Południowej.

Imprezę oficjalnie rozpoczęli Miś Teddy Eddie, Wójt Marek Olechowski, który tradycyjnie przywiózł dla dzieciaków kosz pełen cukierków; a także Radny Paweł Wróblewski, Katarzyna Klata, Dyrektor Przedszkola „FIGIEL” w Granicach oraz przedstawiciele OSP Teresin.

 Wśród atrakcji były m. in. dmuchańce, zabawy i tańce z uroczymi animatorkami, zabawy i konkursy przygotowane przez Szkołę Językową Progress, lody, wata cukrowa, popcorn, konie ze Stajni Blueberry w Pawłowicach, zabawy sportowe zorganizowane przez Akademię Sportowych Diamentów, wozy strażackie OSP Teresin, balony, zabawy z Misiem Teddym oraz auta z dawnych lat. Ponadto można było poczęstować się gorącą „grochówką Sołtysa” oraz bigosem z kuchni polowej.

 Wielką atrakcją pikniku były także konkursy sportowe dla rodziców: rzut piłką do kosza, strzał piłką do bramki oraz rzut gumowcem Sołtysa do celu. Warto dodać, że na zwycięzców czekały nietuzinkowe nagrody – lornetka, express do kawy oraz zestaw filiżanek…

 Organizatorami imprezy byli: Gmina Teresin, Sołectwo Granice Osiedle, Przedszkole „FIGIEL” w Granicach, Szkoła Językowa „Progress” oraz OSP Teresin. Warto też podkreślić wkład Rady Sołeckiej oraz wielu mieszkańców Sołectwa w przygotowanie i przebieg imprezy, za co Organizatorzy serdecznie wszystkim dziękują.

Paweł Wróblewski
Sołtys, Radny Gminy Teresin

Wielkość czcionki
Kontrast