NIEZAPOMNIANA NOC CZERWCOWA ‘2019

 

 

            Perfekcyjna organizacja, uznane gwiazdy, bezpieczeństwo, a przede wszystkim wyśmienita zabawa – to już od wielu lat znak rozpoznawczy festynu „Teresińska Noc Czerwcowa”. Wielka w tym zasługa organizatorów imprezy: Teresińskiego Ośrodka Kultury, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Teresinie oraz Rady i Wójta Gminy Teresin.

            Sprzyjająca pogoda pozwoliła publiczności tłumnie zjawić się pod sceną i bawić do późnych godzin nocnych. Było wesoło, barwnie i skocznie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najpierw na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych naszej gminy. Tuż po artystycznych popisach uczniów, sceną zawładnęło Pogotowie Artystyczne z programem dla najmłodszych pt. „Akademia Pana Kleksa”. Zaraz potem wyśmienicie zaprezentowały się zespoły „FaDUR9” oraz „TELESCOPE” działające w Teresińskim Ośrodku Kultury pod instruktorską opieką Jakuba Kamińskiego.

            Gwiazdami tegorocznego festynu byli wykonujący muzykę country-pop Gang Marcela,  rhythmandbluesowy Gang Olsena oraz pop-rockowy zespół Poparzeni Kawą Trzy, a zatem nie można było narzekać na muzyczną nudę.

            Emocji dostarczyły ponadto kolejne Mistrzostwa Gminy Teresin Sołectw w przeciąganiu liny. Im bliżej finału zawodów, tym większe emocje towarzyszyły zawodnikom i ich kibicom. Widać było, że traktowali zmagania całkiem serio i nie odpuszczali nawet na centymetr. Bezkonkurencyjni okazali się mieszkańcy Elżbietowa. W nagrodę odebrali kwotę 10 tys. zł, która zasiliła konto sołectwa. Drugie miejsce przypadło ekipie ze Starych Pask (6 tys. zł), a na najniższym stopniu podium sklasyfikowani zostali mieszkańcy Maszny (3 tys. zł).

            Jak zawsze ogromną popularnością cieszyły się konkursy branżowe i sprawnościowe (rzut beretem na odległość!, w którym bezkonkurencyjny okazał się radny z Szymanowa Hubert Konecki, rzucając 12,40 m) oraz serwowana przez Wójta Gminy Teresin Marka Olechowskiego tradycyjna grochówka. Ogólne rozbawienie wywołały wróżby, które dla włodarza Gminy Teresin specjalnie na tę okazję przygotowane przez lokalne wróżki z sołectw Teresin Gaj, Granice Wieś oraz Ludwików. Nie zabrakło także tego wszystkiego, co na festynie być musi – były więc karuzele, dmuchańce, liczne kramiki oraz stoiska gastronomiczne. Festyn spełnił oczekiwania jego organizatorów, przede wszystkim zaś uczestniczącej w zabawie publiczności. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu. Cały Festyn przebiegł w rodzinnej i przyjaznej atmosferze. Dopisała zarówno pogoda jak i liczba uczestników,  a wszyscy, sądząc z reakcji, bawili się świetnie.

Redakcja

 

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast