WIOSENNE SPRZĄTANIE SOŁECTWA SZYMANÓW

To już po raz piąty mieszkańcy Szymanowa, którym zależy na ochronie środowiska oraz czystości i estetyce wsi, spotkali się w sobotnie przedpołudnie na parkingu przed kościołem. Obecny był sołtys Robert Ziomski, wszyscy członkowie rady sołeckiej, radny Hubert Konecki, inicjator akcji wiosennego sprzątania oraz liczna grupa mieszkańców Szymanowa, głównie młodzieży – w sumie ponad 30 osób.

Działania rozpoczęliśmy według schematu, który sprawdził się w poprzednich latach. Sołtys podzielił wszystkich zebranych na trzy grupy i zaczęliśmy sprzątanie. Po godzinie zbierania śmieci sołtys  z dwoma uczestnikami sprzątania zaczęli zbierać worki pełne śmieci na przyczepę. Okazało się, że niestety jest ich więcej niż w poprzednim roku, ale ze względu na dużą ilość uczestników akcji, wszystkie prace zakończyliśmy w ciągu trzech godzin.

Po ciężkiej pracy wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku, które zostało przygotowane przez sołtysa oraz członków rady sołeckiej Szymanowa. Zjedliśmy kiełbaski, wypiliśmy herbatę, ale przede wszystkim mogliśmy porozmawiać o sprawach, które dotyczą naszego sołectwa.

Zachęcamy mieszkańców naszej miejscowości, a szczególnie tych, którzy jeszcze ani razu nie wzięli udziału w tej pożytecznej dla środowiska oraz naszej wsi akcji, do przyłączenia się do nas. Liczymy też, że być może w przyszłym roku dołączą do nas inne wsie z terenu gminy Teresin.

Dziękujemy wszystkim osobom, które tego dnia znalazły czas dla tak szczytnego celu – panu Kazimierzowi Koneckiemu mieszkańcowi naszej wsi, za pokrycie części kosztów związanych z organizacją ogniska oraz panu Markowi Misiakowi – dyrektorowi Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej za zakup worków oraz odbiór śmieci.

Mam nadzieję do zobaczenia za rok, w jeszcze liczniejszym składzie.

Radny Szymanowa

Hubert Konecki

 

Wielkość czcionki
Kontrast