KOLEJNY SUKCES WOKALNY ZUZANNY GOŁĄB

Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej „Asteriada” to jeden z największych festiwali na Mazowszu. Odbywa się on w trzech największych dziedzinach artystycznych, takich jak teatr, taniec i piosenka.

Co roku do Domu Kultury „Włochy” przejeżdża ponad 3 tys. dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 26 lat, reprezentujących placówki oświatowe i pozaszkolne oraz ośrodki kultury z całego województwa. „Asteriada” to konkurs wieloetapowy. Eliminacje konkursowe prowadzone są w trzech etapach z podziałem na placówki szkolne i pozaszkolne. Pierwszy etap to eliminacje wstępne dla kategorii teatr i piosenka. Prezentacja Zuzi oceniana była przez jury w składzie: Edyta Kiesewetter- pedagog, instruktor wokalny, dyplomowany muzyk, menedżer i animator kultury, Alina Małachowska – pianistka, wokalistka, psycholog i dyrygent chóralny, Kamil Jaros – pedagog, muzyk, wokalista, trener wokalny, kompozytor i autor tekstów, reżyser spektakli muzycznych dla dzieci.

W drugim finałowym etapie mierzą się wyłonieni z pierwszego etapu: wokaliści, twórcy spektakli oraz tancerze. W jury zasiedli: Katarzyna Sokołowska – chórmistrz i pedagog, nauczyciel akademicki (profesor zwyczajny) na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wicedyrektor do spraw artystycznych Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, Barbara Dziekan-Vajda – aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, pedagog, reżyser i nauczyciel akademicki (profesor zwyczajny) na Wydziale Aktorskim Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, Wiesława Sadowska – pomysłodawczyni „Asteriady”, reżyser koncertów Galowych „Asteriady”, instruktor teatralny, Dyrektor Domu Kultury Włochy.

Do trzeciego etapu, udziału w Koncertach Galowych, zostają zaproszeni tylko wybrani uczestnicy. Najlepsi z najlepszych. I takie zaproszenie otrzymała Zuzia, która wykonując piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „Nie mam czasu żyć”, zdobyła nagrodę Grand Prix festiwalu w kategorii piosenka.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę opiekuna i instruktora wokalnego Zuzi, Pani Magdy Ptaszyńskiej, która od kilku lat czuwa, rozwija i podnosi zdolności wokalne swojej uczennicy. Dziękujemy!

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast