Grad medali łuczników i łuczniczek

LKS Mazowsze Teresin na Mistrzostwach Polski

Marzec był bardzo pracowity dla łuczników LKS Mazowsze Teresin. Tydzień po tygodniu rywalizowali w Halowych Mistrzostwach Polski w łucznictwie. 16-17 marca na łuczniczych torach w Głuchołazach  mistrzowskie zmagania rozegrała najmłodsza grupa – młodzicy. Wśród 42 młodziczek z rocznika 2004 nasze dziewczyny były bezkonkurencyjne. Każda poprawiła rekord życiowy i tym samym wywalczyły złoty medal w drużynie, uzyskując 2486 pkt, pokonując rywalki z LKS Łucznik Żywiec (2459 pkt) oraz Jar Kielnarowa (2405 pkt). Skład drużyny: Oliwia Dylik, Alicja Zygmunciak, Agata Michałowska.

W rywalizacji indywidualnej Alicja Zygmunciak przegrała pechowo, bo tylko jednym punktem brązowy medal, szósta była Oliwia Dylik na 9. miejscu zakończyła rywalizację Agata Michałowska.

Wśród 79 młodziczek młodszych (rocznik 2005-2007) na bardzo dobrym 12. miejscu uplasowała się Wiktoria Kuźmińska. Na Mistrzostwach zadebiutował Szymon Króliczak. Pomimo strzelonej „życiówki” uplasował się na 29. miejscu, a rywalizował z 69 zawodnikami. W konkurencji par mieszanych – mikst, nasza młoda dwójka zawodników Wiktoria Kuźmińska i Szymon Króliczak zajęła 11. miejsce na 40 drużyn.

Następny weekend 23-24 marca należał do młodzieżowców i juniorów. Swoje Mistrzostwa Polski rozgrywali w hali GOSiR w Wilkowicach koło Bielska Białej. Wystartowało ogółem 195 zawodniczek i zawodników z 33 klubów z Polski. Zdobyliśmy 4  medale. W konkurencji indywidualnej młodzieżowców: Małgorzata Maciągowska – brązowy medal, Michał Chojnacki  – brązowy medal. Wśród juniorów na trzecim stopniu podium stanął Daniel Chojnacki – brązowy medal. Nie zabrakło też sukcesu drużynowego – (medal brązowy), który odniosły nasze juniorki w składzie: Natalia Skrok, Marta Narloch, Joanna Świerżewska, Dominika Gajda. Warto wspomnieć o świetnym występie Agnieszki Grądzik, która rywalizację wśród młodzieżowców zakończyła w ścisłej ósemce.

Nie przerywając medalowej passy, w miniony weekend 30-31 marca w Zgierzu łucznicy z Mazowsza Teresin zdobyli srebro i brąz Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Srebro w drużynie wywalczyli juniorzy młodsi w składzie: Krystian Kryszkiewicz, Miłosz Olczak, Mateusz Nguyen, Sebastian Błaszczyk. Brązowy medal w drużynie wywalczyły również kadetki: Maria Małolepsza,  Alicja ZygmunciakAleksandra Rutkowska i Oliwia Dylik.

Sezon halowy zakończyliśmy spektakularnymi sukcesami.  Przed nami przygotowania do sezonu na torach otwartych.