Pierwszy krok w przybliżeniu leczenia onkologicznego pacjentów z gminy Teresin

 Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” planuje rozszerzyć swoją działalność o prowadzenie punktu konsultacyjnego dla osób z chorobami nowotworowymi. To dobra wiadomość dla chorych z terenu gminy Teresin, którzy walczą z rakiem. Pacjenci onkologiczni zdecydowanie zyskają na czasie i będą mogli konsultować stan swojego zdrowia na miejscu. Stowarzyszenie „Impuls” zamierza też objąć opieką rodziny osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Inicjatywa Stowarzyszenia jest ze wszech miar słuszna i potrzebna, wychodzi naprzeciw potrzebom lokalnego społeczeństwa. Wskaźniki pokazują jak drastycznie wzrasta ilość zachorowań na nowotwory. Obecnie na świecie choruje 13 milionów ludzi, z czego prawie 8 milionów umiera. Przewiduje się, że w przyszłości co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta będą chorować na raka. Prawdopodobnie umieralność wzrośnie aż 3-krotnie. Onkologia staje się zatem problemem społecznym i publicznym.

Prezes Stowarzyszenia „Impuls” Agnieszka Ptaszkiewicz informuje, że pilotażowy program rozpisany został na klika miesięcy i otrzymał skromne wsparcie finansowe z budżetu samorządu Gminy Teresin. Ma jednak nadzieję, że inicjatywa ta znajdzie wsparcie w postaci środków zewnętrznych.

Stowarzyszenie „Impuls” po raz kolejny wykazało się wrażliwością na potrzeby lokalnej społeczności. Punkt konsultacyjny dla osób z chorobami nowotworowymi w Teresinie to niewątpliwie prawdziwe wyzwanie, ale i nadzieja na szybkie i godne leczenie. Dziękujemy za tak cenną i potrzebną inicjatywę przybliżenia mieszkańcom naszej gminy możliwości leczenia onkologicznego.

Tomasz Daczko

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast