Teatrzyk „Bajeczna Księga”

Dawno, dawno temu za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami i za czymś tam jeszcze, żyła sobie Malineczka i ciocia Krysia. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to , że musiały borykać się z olbrzymem, który nie lubił książek. Można by powiedzieć, że miał na nie uczulenie. Ach, czegóż one biedaczki nie próbowały zrobić, aby przekonać tego niedobrego potworka, żeby nie chciał likwidować świata baśni. Najpierw wspólnie z widzami upiekły ogromną szarlotkę. Przy pomocy swych magicznych zaklęć powiększyły ją do rozmiarów olbrzyma i zaniosły jako podarunek. Oczywiście olbrzym bardzo się ucieszył z takiego prezentu i od razu przystąpił do konsumpcji. Ale czy dacie wiarę, że to go wcale nie przekonało?! Malineczka z ciocia Krysią postanowiły więc przechytrzyć olbrzyma i wyczarowały magiczny kapelusz, po założeniu którego olbrzym byłby w cudownym nastroju. I, uff, udało się! Olbrzym polubił świat książek i obiecał, że nie da zrobić im krzywdy!

Tak w dużym skrócie wyglądał scenariusz teatrzyku, który na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej  zagościł w Teresinie ze swoim spektaklem pod tytułem „Bajeczna księga”. Przedstawienie teatru „Urwis” z Krakowa odbyło się w sali multimedialnej w budynku „Dworzec TO.KULTURA”. Na seans przybyły dzieci, które w ramach ferii zimowych odpoczywają po ciężkiej pracy w szkole.

Najmłodsi z zainteresowaniem niespotykanym w tym wieku śledzili przygody Malinki i cioci Krysi. Świat baśni to zawsze magia i wiele przygód, więc wcale nie dziwi, że tak wielu rodziców i dzieci uczestniczyło w tym spotkaniu. Spektakl w mądry sposób bawi i uczy, ale to, co najciekawsze, to interaktywność, dzięki której dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Bibliotekę i filię w Szymanowie.

 

Wielkość czcionki
Kontrast