O literaturze przy kawie…

 

19 stycznia, w sobotę, w skromnych szymanowskich progach bibliotecznych  gościliśmy Panią Justynę Bednarek – romanistkę, redaktorkę pism kobiecych, tłumaczkę i … pisarkę dla dzieci i dla dorosłych. Tym razem naszymi gośćmi byli właśnie dorośli wielbiciele słowa pisanego.

Nasze spotkanie było ciepłą, serdeczną ucztą dla ducha. Autorka opowiedziała nam o tym, jak powoli realizowały się jej marzenia o pisaniu książek. Po raz kolejny okazuje się, że cierpliwość i pokora procentują, i że na nic nigdy w życiu nie jest za późno.

W trochę zabawny sposób Pani Bednarek zredagowała historię powstania jej pierwszych utworów, czyli książek dla dzieci. Uchyliła też troszeczkę rąbka tajemnicy współpracy z Panią Jagną Kaczanowską przy pisaniu książek „Ogród Zuzanny” i „Okruchy dobra”. Okazuje się, że Pani Justyna czerpie pomysły z przeżyć swoich, rodziny, przyjaciół, znajomych. Osobowość autorki sprawiła, że nasi wspaniali czytelnicy pokazali swoją klasę i wręcz szczegółową wiedzę, chętnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i ciekawymi doświadczeniami.

Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy uświetnili nasze spotkanie, porozmawiali, wypili kawkę ze znajomymi, miło spędzili czas w towarzystwie ludzi „pozytywnie książkowo zakręconych”.

Bibliotekarki z Szymanowa

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast