Muzyczny finał „Niebieskiej Gwiazdki”

Cóż to był za koncert! Owacja na stojąco od publiczności na jego zakończenie mówi wszystko. W niedzielę 16 grudnia w Niepokalanowie zagrała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Był to finał tegorocznej edycji akcji charytatywnej „Niebieska Gwiazdka”.

Inicjatywa stworzona przez st. sierż. Annę Opęchowską-Ciak, dzielnicową z Posterunku Policji w Teresinie, ma na celu niesienie pomocy osobom potrzebującym, rodzinom z dziećmi, seniorom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku po raz pierwszy swym zasięgiem objęła cały sochaczewski powiat. Niedzielny koncert będący finałem „Niebieskiej Gwiazdki”, której współorganizatorem jest KPP w Sochaczewie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” na czele z Agnieszką Ptaszkiewicz, okazał się wspaniałą przedświąteczną muzyczną ucztą. Na widowni zasiedli też m.in. Bogdan Linard przewodniczący Rady Gminy Teresin oraz wicewójt Marek Jaworski, Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu, Tadeusz Głuchowski wicestarosta sochaczewski, jak również Jan Kraśniewski wójt gminy Iłów, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp. Marek Świszcz, insp. Michał Safjański komendant powiatowy Policji w Sochaczewie, st. bryg. mgr inż. Piotr Piątkowski komendant powiatowy PSP w Sochaczewie, o. Grzegorz M. Szymanik gwardian klasztoru Niepokalanów. Występ Orkiestry z Wrocławia na czele z kapelmistrzem nadkom. Adamem Witiwem na długo jeszcze zostanie w pamięci przybyłych gości.

– Wszystkim, którzy przybyli na nasz koncert finałowy, włączyli się aktywnie w akcję, składam ogromne podziękowania. Czeka nas jeszcze bardzo ciężka praca, bo nasz magazyn pęka w szwach. Na szczęście mam wielu pomocników. Paczki staramy się przygotować w nocy, by nazajutrz były gotowe do wyjazdu. Czasu mamy niewiele, bo święta za pasem. Do tej pory mam zgłoszonych ponad 30 rodzin z terenu gminy Teresin i sześć z powiatu sochaczewskiego. Mimo zmęczenia i krótkiego snu, będzie to dla nas czas pełen szczęścia i radości obdarowywania oraz spotkania z drugim człowiekiem w przyjemnej atmosferze – mówiła koordynatorka akcji i jej twórczyni st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak.

 

Marcin Odolczyk

Fot. Katarzyna Sałasińska

 

 

 

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast