Galimatias czyli popisy Artystów Niesfornych

Za nami już siedemnasta edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych. Na scenie Teresińskiego Ośrodka odbywała się prawdziwa uczta dla miłośników sztuki teatralnej. 19 i 20 października oklaskiwaliśmy najlepszych aktorów małych estrad z całego kraju.

Spektakle dostarczyły nam nowej wiedzy o otaczającym nas świecie i różnych aspektach naszego człowieczeństwa. O tym, kim jesteśmy, kim chcielibyśmy być, co czujemy i jak różne sytuacje życiowe weryfikują naszą tożsamość. Wszystkie zaproponowane tematy były ważne, ale nie zawsze podawane w ciężkiej formie. A tych było bardzo dużo. Oglądaliśmy teatry słowa, monodramy, spektakle psychologiczne i komedie, pojawił się również manifest polityczny i laboratorium ruchu – mówiła Katarzyna Rospędowska.

W tym roku skład komisja jury stanowili  – Natalia Fijewska-Zdanowska, Katarzyna Flader-Rzeszowska, Marek Żurawski i Sebastian Gontarz. Wśród wielu wyróżnionych i nagrodzonych zwycięstwo przypadło Angelice Sokólskiej z Wrocławia, która wystawiła spektakl „Ja, Mania”. Z kolei tegoroczne Grand Prix Galimatiasu komisja przyznała grupie T.Lab z Dębicy za przedstawienie zatytułowane „be.to NOWA LegENDa”. Według Sztabu Dziennikarskieg nagrodę pierwszego dnia Galimatiasu otrzymał Teatr „Krzesiwo” z Warszawy, zaś nagrodę drugiego dnia Teatru „Nie z Tej Kulisy” również ze stolicy. Sztab Wolontariacki nagrodził Laboratorium Praktyk Teatralnych Creatorium z Katowic, jak również Angelikę Sokólską oraz Teatr „Agrafka”. Gratulujemy!

 

Marcin Odolczyk

Wielkość czcionki
Kontrast