Światowe Centrum Modlitwy o Pokój otwarte!

Niepokalanów to kolejne miejsce na świecie, gdzie wierni ze wszystkich stron świata będą modlić się o Pokój. W sobotę 1 września br. miała tu miejsce Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Na uroczystości przybyło tysiące wiernych z całej niemal Polski, ale też z zagranicy. W samo południe sprawowana była uroczysta liturgia, której przewodniczył J. Eks. Arcybiskup Salvatore Pennacchcio Nuncjusz Apostolski w Polsce. Homilię wygłosił J. Eks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, arcybiskup metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Wśród zaproszonych gości był m.in. wójt gminy Teresin Marek Olechowski, a także jego zastępca Marek Jaworski. Był też Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Maciej Małecki poseł na Sejm RP, Jolanta Gonta starosta sochaczewski i jej zastępca Tadeusz Głuchowski.
„Gwiazda Niepokalanej” jest ósmą Kaplicą Pokoju na świecie. Miejsce nie przypadkowe, bowiem przez osobę św. Maksymiliana Kolbe, założyciela Niepokalanowa, więźnia obozu w Auschwitz, doskonale wpisuje się w głęboką ideę nieustającej modlitwy o pokój. Ołtarz Adoracji „Gwiazda Niepokalanej” został poświęcony przez Ojca Świętego Franciszka w sierpniu br. w Rzymie. Dzieło powstało dzięki ofiarności miejscowej wspólnoty parafialnej oraz wielu innych osób dobrej woli z kraju i ze świata.
Podobne miejsca adoracji Najświętszego Sakramentu znajdują się w: Betlejem (Izrael), Oziornoje (Kazachstan), Jamusukro (Wybrzeże Kości Słoniowej), Namyang (Korea Płd.), Kibeho (Rwanda), Dagupan (Filipiny).

Marcin Odolczyk

Wielkość czcionki
Kontrast