Kolarski finisz w gminie Teresin

 

Za nami już tegoroczny 61. Wyścig dookoła Mazowsza, po raz trzeci odbył się na ziemi teresińskiej. Jednak tym razem byliśmy świadkami ostatniego, decydującego etapu. Łącznie w tej edycji udział wzięło blisko 130 kolarzy z 20 zespołów z Polski, Czech, Danii, Włoch, Słowacji, Białorusi, Estonii i USA. Zanim kolarze ścigali się po drogach gminy Teresin rywalizowali podczas w Warszawie, a następnie w Kozienicach i w Grodzisku Mazowieckim.

Ostatni etap to 168 km. W sobotę 28 lipca zawodnicy mieli do pokonania 8 pętli. Każda z nich rozpoczynała się i kończyła tuż przy stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie. Trasa wiodła przez: Aleję XX-lecia – Trakt św. Jana Pawła II  – Dębówka – Stara Piasecznica – Budki Piaseckie – Mikołajew – Kawęczyn – Hermanów – Szymanów – Teresin Aleja XX-lecia.  Na stadionie GOSiR odbyła się prezentacja wszystkich uczestniczących ekip, zaś po wyścigu nagradzano tu najlepszych zawodników tegorocznej edycji. Kolarzy honorowali m.in. wójt Marek Olechowski i przewodniczący Rady Gminy Bogdan Linard.

Najlepszym na trasie gminy Teresin, podobnie jak przed rokiem był Czech Alois Kankovsky, który o milimetry wyprzedził swojego rodaka Richarda Holeca. Trzeci na mecie był Polak Adrian Banaszek. Ostatecznie jednak triumfatorem 61. Wyścigu dookoła Mazowsza został

Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice), choć w Teresinie dojechał jako szósty.

Warto też zaznaczyć, że podczas ścigania na kolarzy czekało sześć lotnych finiszów,  w tym dwie lotne premie (po 3 i 5 okrążeniui) poświęcone pamięci Zdzisława Kalińskiego oraz Adama Zagajewskiego. Zwycięzcą na obu był Karl-Arnold Vendelin z Estonii. Po zakończeniu odbyła się też mała uroczystość posadzenia „Dębów Pamięci” w Alei Sportowców na stadionie GOSiR. Ich patronami zostali właśnie Zdzisław Kaliński oraz Adam Zagajewski.

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast