Mistrzostwa Mazowsza U12 i U14 w Lekkiej Atletyce

Przed laty lekka atletyka była sportem wielkich stadionów. W Polsce odbywały się mecze lekkoatletyczne gromadzące dziesiątki tysięcy widzów. Zawody miały miejsce w największych miastach, w tym Warszawie. Obecnie w małych miejscowościach na stadionach dzieje się o wiele więcej niż w metropoliach. Za sukcesem sportowym, stoi zwykle jakiś miejscowy pasjonat, często są to byli zawodnicy. W Teresinie jest to trener Andrzej Andryszczyk, który od 10 lat buduje klub, który z powodzeniem konkuruje z mazowieckimi potentatami lekkoatletycznymi.

Małe miejscowości, jak Teresin mają swój potencjał i zaczynają umiejętnie go wykorzystywać. Łatwiej tu o współpracę z władzami i miejscowym biznesem. Panuje głód sportu, a zawody lekkoatletyczne okazują się atrakcyjne.

Takimi zawodami po raz kolejny okazały się Mistrzostwa Mazowsza U12 i U14 w Lekkiej Atletyce, w których wzięło udział 317 zawodników z 21 mazowieckich klubów z takich miast jak: Warszawa, Pułtusk, Kozienice, Garwolin, Mława, Ostrołęka, Piaseczno, Otwock i wielu innych. Jest to rekord frekwencji imprezy i wszystko wskazuje na to, że za rok będzie jeszcze lepiej ponieważ organizatorzy już teraz mają kilka ciekawych pomysłów jak ją uatrakcyjnić.

W zawodach rywalizowano w takich konkurencjach lekkoatletycznych jak: 60mppł, 80mppł, 60m, 300m, 600m, 1000m, skok w dal, skok wzwyż oraz rzut piłeczką palantową w dwóch kategoriach U12 i U14. W trakcie mityngu nieoczekiwanie padł najlepszy wynik w Polsce na dystansie 60mppł w kat. U12K. Gwiazdą okazała się Lena Suchowolak – UKS Filipides, która na dystansie 300m uzyskała wynik 43.51 co jest III klasą sportową. Jest to obecnie 6 wynik w Polsce i oczywiście 1 na Mazowszu. Za swoje osiągnięcie Lena otrzymała puchar Wójta Gminy Teresin Pana Marka Olechowskiego.

Zawody były nie tylko szybkie, ale też perfekcyjnie zorganizowane – z pięknymi medalami, nagrodami rzeczowymi włącznie.

Organizatorami  Mistrzostw Mazowsza U12 i U14 w Lekkiej Atletyce byli: Gmina Teresin, GOSiR w Teresinie oraz UKS Filipides Teresin. Przeprowadzone zostały dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Gminy Teresin, firm: Netfala, SP Media oraz Bakoma.

/Izabela Andryszczyk/

 

Wielkość czcionki
Kontrast