Gminny piknik rodzinny

 

Słoneczna pogoda i wspaniała zabawa towarzyszyły 4. gminnemu festynowi „Rodzina Razem”. W sobotę 2 czerwca plac rekreacyjny przy alei XX-lecia w Teresinie zdominowały uśmiechnięte dzieci, dla których organizatorzy przygotowali wiele atrakcji z okazji ich święta – „Dnia Dziecka”.

Na scenie odbywały się koncerty i prezentacje młodych artystów z Teresińskiego Ośrodka Kultury, wystąpił też zespół „FaDur 9”. Przed sceną swoje umiejętności na macie demonstrowali zapaśnicy z LKS Mazowsze.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne tego dnia dmuchańce, kule wodne, karuzele, lody, gofry, wata cukrowa, po które ustawiały się długie kolejki. Można było pomalować sobie buzię, poskręcać balony, popuszczać bańki mydlane, jak również uczestniczyć w wielu konkursach z nagrodami. Strażacy z OSP Teresin zapraszali na podnośnik, skąd można było zobaczyć Teresin z „lotu ptaka”.

Zainteresowanie towarzyszyło też „Miasteczku Patriotycznemu”, które przygotowało Stowarzyszenie „Teresin – nasze korzenie” i 37. Sochaczewski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej.

Bezpłatne badania spirometryczne i na osteoporozę starsi mogli wykonać w tzw. „Białym Miasteczku”. Tam również można było pobrać Kopertę Życia czy uczestniczyć w akcji „Zadbaj o swoje serce”.

Organizatorami pikniku „Rodzina Razem” jest Teresiński Ośrodek Kultury, Wójt i Rada Gminy Teresin, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Ochotnicza Straż Pożarna w Teresinie, Stowarzyszenie „Teresin – nasze korzenie”.

 

Marcin Odolczyk

Wielkość czcionki
Kontrast