Rywalizacja na 10 urodziny UKS Filipides

 

Ponad 200 zawodników i zawodniczek na starcie, piękna słoneczna pogoda i super sportowe emocje obfitujące w bardzo dobre wyniki. Za nami Teresiński Mityng Lekkoatletyczny z okazji 10-lecia powstania UKS Filipdes Teresin. Liczba uczestników to swoisty rekord, jeśli chodzi o tego typu imprezy LA w tej części województwa mazowieckiego.

Mityng zorganizowany był przez klub obchodzący w tym roku swój jubileusz oraz przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Gminy Teresin. Zawody odbyły się na stadionie przy alei XX-lecia w sobotę 12 maja br.

Zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 2007, 2006 i 2005 stanęli do rywalizacji w biegach na dystansie 60m, 300m oraz 600m (dziewczęta) i 1000m (chłopcy) oraz w skoku dal i w rzucie piłeczką palantową. – To ogromna radość, że jesteście tu, by wspólnie nie tylko walczyć w duchu fair-play, ale też świetnie się bawić podczas tego sportowego święta. Filipidesi, którzy właśnie obchodzą swoje 10 urodziny robią wspaniałą robotę, organizując tego typu zawody. Ten stadion jest jak najbardziej otwarty na tego typu inicjatywy i cieszę się, że lekkoatletyka zadomowiła się tu na dobre – mówił podczas otwarcia mityngu wójt Marek Olechowski, jednocześnie gratulując działaczom klubu 10 urodzin i życząc wszystkim uczestnikom jak najlepszych startów. Ponadto zawodnikom kibicowali m.in. Ryszard Traczyk, popularyzator talentu śp. Zdzisława Krzyszkowiaka, wybitnego polskiego lekkoatlety z lat 50 i 60-tych ub. wieku, Krzysztof Walencik, dyrektor GOSiR, Lech Kaźmierczak, przewodniczący Rady Gminy oraz Marcin Odolczyk, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Sochaczewie.

Teresiński Mityng Lekkoatletyczny został dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

Do pobrania [pełna tebela wyników]

 

Wielkość czcionki
Kontrast