Niedziela ze świątecznym kiermaszem

Za nami 13. już edycja kiermaszu świątecznego promującego rękodzielnicze tradycje wielkanocnych na Ziemi Sochaczewskiej. Po raz kolejny ściągnęła licznych wystawców, zwiedzających i kupujących. Kiermasz świąteczny „Wielkanoc na Mazowszu”, podobnie jak w ubiegłym roku, odbył się Niedzielę Palmową (25 marca br.) w „Chabrowym Dworku” w miejscowości Seroki Wieś. Jego organizatorami są: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz właściciele hotelu „Chabrowy Dworek” – Maria i Jerzy Haber wraz z synami – Michałem i Jackiem. Od kilku lat kiermasz wspiera Bank Spółdzielczy w Teresinie, a wydarzeniu temu partneruje Rada Powiatowa Mazowieckiej Izby Rolniczej.

Około 40 wystawców z powiatu sochaczewskiego, ale także okolic Warszawy, Grodziska Maz, Żyrardowa, Łowicza, Skierniewic czy Tomaszowa Maz. zaprezentowało jak zawsze unikatowe i wyjątkowe rękodzielnicze wyroby.

Przez całą niedzielę, 25 marca w Chabrowym Dworku można było oglądać, smakować i kupować nie tylko potrawy wielkanocne, charakterystyczne dla tradycji Ziemi Sochaczewskiej i Mazowsza, ale również stroiki i ozdoby świąteczne i wiosenne.

Stałym punktem programu jest Słowo Boże wygłaszane przez proboszcza parafii w Niepokalanowie – o. Andrzeja Sąsiadka, życzenia od organizatorów a także prezentacja i degustacja potraw wielkanocnych.

Od wielu lat organizatorzy przygotowują konkursy dla wystawców. I tak, w tym roku puchar Banku Spółdzielczego w Teresinie za najładniejszą dekorację powędrował do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie. Puchar starosty sochaczewskiego za najciekawsze stoisko trafił do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sochaczewie. Natomiast ostatni, trzeci puchar – Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej za najciekawszą pisankę otrzymała Ewa Stępniewicz z Warszawy.

Wśród instytucji, które wystawiły swoje stoiska był m.in. Zespół Szkół w Teresinie, którego uczniowie wraz z nauczycielami systematycznie biorą udział w tego typu przedsięwzięciach.

Na kiermaszu mogliśmy zaobserwować wielu gości, samorządowców. „Chabrowy Dworek” tego dnia odwiedzili m.in. Maciej Małecki, poseł na Sejm RP, Adam Orliński, radny Sejmiku Woj. Mazowieckiego, Anna Ulicka, członek Zarządu Powiatu, Marek Jaworski, wicewójt gminy Teresin a także Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew oraz Sławomir Tomaszewski, przewodniczący Rady Powiatowej MIR i Wanda Wróblewska, prezes Banku Spółdzielczego w Teresinie.

 

Wielkość czcionki
Kontrast